Сили оборони України провели складні обманні маневри, включаючи дезінформацію та несподівані атаки для того, щоб сповільнити наступ окупантів на Авдіївському напрямку. Проте російські військові також не втрачають часу та готуються до нового наступу, адже стоїть задача взяти місто перед до майбутнього виступу Путіна.

Про це розповів військовий експерт Роман Світан.

«У зоні Авдіївки кожен кут і перехрестя зазнали обстрілів з нашої артилерії. Це призводить до втрати цілих підрозділів ворога, особливо під час використання касетних боєприпасів. Загалом понад тисячу російських військових зазнали поразки по всій лінії фронту. Основна мета – руйнування армії супротивника – успішно виконується» — пише експерт, зауважуючи, що ЗСУ заганяють ворога в кут завдяки погодним умовам.

Він пояснив, що різними методами, включаючи дезінформацію, вдалося сповільнити наступальний потенціал окупантів та відтягнути його до зими. Тепер, коли рух мокрим ґрунтом у Донецьку стає неможливим, російським військам доводиться застосовувати пряму силу.

У російських військ у районі Степового фіксуються суттєві втрати, оскільки Сили оборони забезпечують вогневий контроль із трьох напрямів: з Карлівки, Очеретиного та Авдіївки.

«Артилеристи діють аналогічно снайперам, використовуючи віддалені системи ураження. Після артилерійської підготовки з рухомих частин російських військ піхота здійснює очищення певних позицій, витісняючи ворога за межі залізничної колії”, — зазначає військовий експерт.

Тим часом на Авдіївському напрямку армія РФ наразі зосередила понад 40 000 окупантів і на тлі значних втрат постійно підтягує резерви з-поміж підрозділів «Шторм» та свіжомобілізованих. Командування інколи залишає їх навіть без провізії, але ті все одно йдуть у бій. Про це розповів речник Сил оборони Таврійського напрямку Олександр Штупун.

Він зазначив, що на Авдіївському напрямку РФ наразі зосередила близько 40 000 окупантів, «навіть трошки більше».

«Ворог зазнає дуже значних втрат. Якщо приблизно порахувати, це близько 300-400 осіб на добу. Російські терористи наразі не зменшують активність своєї піхоти. Авдіївка і Мар’їнка – найбільша кількість боєзіткнень, найбільш гаряче», – сказав Штупун і зазначив, що наразі противник діє за підтримки бронетехніки, а минулої доби також активно задіював авіацію.

Речник ЗСУ наголосив, що попри «дуже значні» втрати, РФ продовжує підтягувати резерви – Шторм і «новомобілізованих якихось людей не надто навчених».

«Ставлення командування до них просто як до тварин. Фіксується те, що їх інколи навіть залишають без їжі та води, і вони змушені їсти просто сніг. Багато обморожень наразі. Але чомусь вони йдуть вперед – бояться свого керівництва більше, ніж смерті», – сказав Штупун.

Він додав, що «навіть якось дико» дивитись на відповідні відео, які транслюють українські аеророзвідники.

Також на Авдіївському напрямку Росія проводить перегрупування і готується до третьої хвилі масованого штурму, яка, ймовірно, буде потужнішою, ніж дві попередні. Такого висновку дійшов військовий аналітик Олександр Коваленко, спостерігаючи за ситуацією навколо цього міста.

За його словами, в останні дні більшість атак на Авдіївському напрямку ведуть підрозділи зі складу так званого «першого армійського корпусу», тобто загони угруповання «ДНР». У той же час регулярна російська армія, що має більш боєздатні частини, ходить в атаки набагато рідше.

Коваленко впевнений, що це вказує на проведення агресором «ретельного» перегрупування і доукомплектування підрозділів після раніше понесених важких втрат.

«Причому підготовка ґрунтовна. (…) Відповідно, третя хвиля наступу, куди більш потужна, ніж попередні дві, може відбутися до кінця грудня, вже протягом найближчих тижня – двох», – говорить експерт.

За словами Коваленка, російське командування встановило два «дедлайни» для взяття Авдіївки – до Нового року або до березневих «виборів» Путіна.