Публікації в низці американських ЗМІ щодо розмови Джо Байдена та Володимира Зеленського, можуть бути специфічною тактикою “виховання” українського керівництва. Водночас вона – нагадує так звані ультиматуми Володимира Путіна.

Те що відбувається, на мій погляд це така специфічна тактика виховання українського керівництва. Про це 24 каналу розповів політолог Володимир Фесенко.

“Тактика Байдена щодо Зеленського мені дуже нагадує тактику, яку використовував Путін у 2019 році. У чому її суть: “ти спочатку виконай, що я хочу, а потім я подумаю, зробити щось, чи ні”. Тоді мовилося про зустріч у нормандському форматі, а зараз – про телефонний дзвінок”, – сказав Фесенко.

Він зауважив, що відповідна тактика – не зовсім правильна.

В той же час політолог дав припущення, що публікації американських ЗМІ про ситуацію довкола розмови президентів США та України – невипадкові.

«Це витоки. Читаючи їхній зміст, є таке враження, що є одне джерело оцінки української ситуації – Олексій Гончарук», – вважає Володимир Фесенко.

За словами політолога, проблеми, про які згадує американська преса – є, але їхня оцінка дуже спрощена. Небезпека полягає у тому, що у США не зовсім адекватно сприймають реальну ситуацію та проблеми в Україні, пояснив Фесенко.

“Зараз реальна проблема – на Донбасі, загострення військово-політичної ситуації, от на цьому треба концентруватися. Також треба спільно визнати і узгодити подальші дії щодо посилення ефективності антикорупційних інституцій”, – сказав політолог.

Також Володимир Фесенко зазначив, що у випадку, якщо США хочуть реальної співпраці, зокрема у галузі стимулювання реформ, мають бути конкретні люди, які в США ретельно займаються українським питанням, а не “цитують колишніх українських високопосадовців”.