Рейтинг схвалення дій канцлера Німеччини Олафа Шольца та його уряду впав до рекордно низького рівня. Про це пише Bild. Згідно з останнім опитуванням, наразі лише 25% громадян задоволені роботою Шольца на посаді канцлера, і при цьому 62% незадоволені – найбільший негативний показник за час його перебування на посаді.
Якби канцлер обирався прямим голосуванням, Шольц зайняв би лише третє місце: 25% обрали б міністра економіки Роберта Габека (зелені), 19% – лідера ХДС Фрідріха Мерца і лише 18% – Шольца. Діяльністю уряду нині задоволені 27% німців, незадоволені – 65%. Рейтинг Соціал-демократичної партії Шольца також знижується. Від часу виборів до Бундестагу вона опустилася в опитуваннях з першого місця на третє з рейтингом 19%, відстаючи від ХДС (28%) та “Зелених” (21%). “Вільні демократи”, що входять до коаліції, мають 8% підтримки.
Це означає, що підтримка уряду у складі СДПН, “Зелених” та Вільних демократів сягає лише 48%. Рейтинг правої Альтернативи для Німеччини залишається незмінним на рівні 12%, партію Ліві підтримує 5% німців. Решта партій разом набирають близько 7%. Випливає така думка, що якби Шольц нарешті усвідомив, куди він більш тяжіє, чи до «красивих чи до багатих», то його б рейтинг якось би та й став на місце. А так пан Шольц має те, що має.
Скоріше за все, якби Шольц нарешті остаточно став на бік України, то спільний ворог в обличчі РФ був подоланий назавжди, а рейтинг канцлера б і не постраждав. В цьому контексті варто додати, що Політики від коаліційних німецьких партій закликали до додаткових постачань зброї до України, навіть якщо це може тимчасово послабити Бундесвер. Про це йдеться в статті для “Spiegel” членів Бундестагу Крістіана Клінка (СДПН), Сари Нанні (Зелені) та Александра Мюллера (СвДП).
“Ми вважаємо своїм обов’язком підтримати боротьбу Києва за виживання, бо Україна також захищає наші інтереси та цінності. Агресивна війна Росії є поворотним моментом, і вона також вимагає відкриття нових шляхів для захисту нашої мети світового порядку, заснованого на правилах, в якому керує сила закону, а не закон найсильнішого”, – йдеться у статті.
Політики, які займаються сферою безпеки, заявили, що виступають за значне збільшення постачання зброї до України.
“Метою є довгостроковий план продовження постачання систем озброєння (включаючи навчання, боєприпаси та технічну підтримку) в Україну, а не просто багаторазове реагування на поточні виклики”, – йдеться у статті
Цього пропонується досягти за рахунок підходу, узгодженого з країнами-партнерами та військовою промисловістю: “Нова техніка для Бундесверу, для наших союзників та України має надійти швидко”. Депутати нагадали, що досі порівняно невеликий обсяг постачання німецької зброї виправдовувався нестачею техніки в Бундесвері.
“Результат війни має прямі наслідки для Європи, а отже, і для Німеччини: перемога Росії підірве європейську безпеку. Москва не лише наблизить свій кордон до ЄС. Це також показало б, що можна досягти своїх політичних цілей за допомогою агресивної війни у Європі. Таким чином, поразка Києва означала б ще більшу невизначеність, нестабільність та ризик ескалації для Європи; водночас успіх України – більшу безпеку”, – зазначили політики.