На території росії у напрямку до кордону з Фінляндією помічено важке озброєння, включаючи ракетні системи, через кілька годин після того, як кремль застеріг Гельсінкі від вступу до НАТО.

Про це повідомляє Daily Mail.

На відео, завантаженому напередодні ввечері, зафіксовано, як біля кордону з російського боку рухаються дорогою два берегові ракетні комплекси.

Попередньо, це мобільна система берегової оборони К-300П “Бастіон-П”, призначена для знищення надводних кораблів аж до авіаносних бойових груп.

Як зазначається, розгортання військ рф відбувається після того, як прем’єр-міністр Фінляндії Санна Марін висловила сподівання, що уряд «до середини літа завершить дискусію» щодо подання заявки на членство в НАТО.

У відповідь прессекретар кремля дмитро пєсков заявив, що цей крок «не поліпшить» ситуацію з безпекою в Європі, а російський депутат Володимир Джабаров додав, що це означатиме «руйнування країни».

Нагадуємо, що росія одного разу вже намагалася сунутися в Фінляндію.

30 листопада 1939 року почалася, мабуть, сама безславна війна історія Радянського Союзу – війна з Фінляндією.

Причини війни начебто спочатку були позначені як суто територіальні, мовляв, межа надто близько до Ленінграда, відсуньте її на 90 км. Фіни не погодилися. І треба ж – відкрили вогонь із артилерії! Якщо не вірите в це марення – почитайте радянську офіційну ноту:

«26 листопада, о 15 годині 45 хвилин, наші війська, розташовані на Карельському перешийку біля кордону Фінляндії, біля села Майніла, були несподівано обстріляні з фінської території артилерійським вогнем…»

Але фіни розумні хлопці, і задовго до цього спеціально відвели свою артилерію якнайдалі, щоб не стати жертвою провокації.

Тим не менш, о 8 годині ранку 30 листопада війська Ленінградського військового округу перейшли кордон Фінляндії на Карельському перешийку та в ряді інших районів. Того ж дня радянська авіація бомбила та обстріляла з кулеметів Гельсінкі; при цьому постраждали переважно житлові робочі квартали. У відповідь на протести європейських дипломатів Молотов заявив, що радянські літаки скидали на Гельсінкі хліб для голодуючого населення (після чого радянські бомби стали називати у Фінляндії «Молотовськими хлібними кошиками»). При цьому офіційного оголошення війни так і не надійшло.

Червона Армія протягом першого дня війни зайняла перший фінський населений пункт – селище Теріокі, там було створено «Народний уряд» на чолі з московським комуністом фіном Отто Куусіненом. Цей уряд був негайно визнаний Радянським Союзом, а вже 2 грудня у Москві відбулися переговори між урядом «Фінляндської демократичної республіки» на чолі з Отто Куусіненом та радянським урядом на чолі з Молотовим, на яких було підписано Договір про взаємодопомогу та дружбу.

Москва оголосила про те, що попередній уряд Фінляндії втік і, отже, країною не керує. СРСР заявив у Лізі Націй, що відтепер вестиме переговори тільки з новим урядом. Ось тобі! Оце номер! От і «відсунули кордони» на безпечну відстань!

Дальше більше. Створюється Фінська Народна Армія. До 26 листопада в корпусі налічувалося 13 405 осіб, а в лютому 1940 року – 25 тис. військовослужбовців, які мали свою національну форму. (Ця форма була мародерськи захоплена на військових складах Польщі.) Ця «народна» армія мала замінити у Фінляндії окупаційні частини Червоної Армії та стати військовою опорою «народного» уряду. «Фіни» у конфедератках провели у Ленінграді парад. Куусінен оголосив, що саме їм буде надана честь поставити червоний прапор над президентським палацом у Гельсінкі. (Нагадую – мета «вимушеної» війни – лише «відсунути кордон» від Ленінграда!) ЦК ВКП(б) розробив інструкцію про створення на окупованій території Народного фронту.

13 грудня 1939 СРСР як країна-агресор була виключена з Ліги Націй. Гітлерівська Німеччина на той час теж не була у складі Ліги Націй. Країни ізгої. Приємне сусідство.

Безпосереднім приводом для виключення стали масові протести міжнародної громадськості з приводу систематичних бомбардувань радянською авіацією цивільних об’єктів, у тому числі із застосуванням запальних бомб.

Коли стало ясно, що війна затягується, а фінський народ не підтримує маріонетковий уряд Куусінена, його засунули в тінь і більше не згадували про нього. Відверта авантюра не пройшла. Мир довелося укладати із законним урядом Фінляндії. Найганебніша війна в історії росії.

Нічого не нагадує?