Кулеба заявив, що в разі війни РФ використає перевагу в Азовському морі для тиску на південь України.

 

Розвідка США попереджає, що Росія планує масований та багатовимірний військовий наступ на Україну за участю 175 тисяч військовослужбовців.

У статті зазначається – є підстави вважати, що берегова лінія Азова має для Росії більш серйозну стратегічну та економічну цінність, ніж східні райони України, що постраждали від війни.

Серед іншого, йдеться про сухопутний коридор в окупований Крим та важливі портові міста Маріуполь та Бердянськ. Саме тому атака може розпочатися в морі, яке розділяє дві країни, з наступною висадкою росіян на український берег.

Тим часом, український флот обмежений у своєму русі Азовом через те, що Росія регулярно закриває деякі його зони для “артилерійських навчань”. Цього місяця українські військово-морські сили заявили, що майже 70% Азова заблокували для транспорту через навігаційні попередження Москви.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що Російська Федерація з військової точки зору має перевагу в Азовському морі, якою скористається в разі війни для тиску на південні міста нашої держави.

Відповідну заяву він озвучив в інтерв’ю The Washington Post.

“З точки зору безпеки в Азовському морі домінує Росія, – висловився головний дипломат України. – А в разі війни воно активно використовуватиметься нею для тиску на наші південні міста на березі Азова”.

За словами очільника українського зовнішньополітичного відомства, сьогодні “Росія диктує ситуацію в Азові і переважно використовує його як театр воєнних дій”.

“Незважаючи на всю увагу міжнародної спільноти, що приділяється скупченню російських військ на сухопутних кордонах України, якщо вторгнення почнеться з моря, українські сили значною мірою будуть безсилі. Вони не можуть юридично вжити будь-яких заходів доти, доки перший російський солдат не ступить на сушу”, – зазначається у вданні. 

Раніше  ФСБ РФ заявила, що корабель “Донбас” Військово-морських сил України рухався у бік Керченської протоки і “становив загрозу”.  Україна в свою чергу розвернула корабель “Донбас” на базу, а міністр оборони Резніков звинуватив РФ у провокації. За його словами, провокація ФСБ з кораблем “Донбас” невипадково відбулася під час розмови Зеленського з Байденом.

Нагадаємо, що цього місяця Кремль через навігаційні попередження перекрив майже 70% акваторії Азовського моря, пояснивши це нібито проведенням стрільб.