Борис Джонсон заявив, що Захід має виявити єдність перед перемовинами щодо кризи, яку створила Росія. За його словами, потрібен “потужний прояв солідарності”.

З відповідним закликом до лідерів західних держав-союзників і партнерів прем’єр-міністр Великої Британії виступив перед поїздкою до Німеччини на Мюнхенську безпекову конференцію.

Глава британського уряду зазначив, що “дипломатія все ще може переважати” у запобіганні війні.

“Усе ще є шанс уникнути непотрібного кровопролиття, але для цього буде потрібна демонстрація західної солідарності, яка б перевершила все, що ми бачили в новітній історії”, – сказав Борис Джонсон.

Прем’єр-міністр теж додав, що союзникам необхідно говорити з Путіним “в один голос”, щоб наголосити на “високій ціні, яку він заплатить за будь-яке подальше вторгнення Росії в Україну”.

До слова, Джо Байден нагадав Росії, що ще не пізно обрати дипломатичний шлях. Президент Сполучених Штатів Америки підкреслив, що за новий напад країна-агресорка дорого заплатить.

Зазначимо, що Президент України Володимир Зеленський 19 лютого полетить у Мюнхен на конференцію безпеки. Також проведе там заплановані переговори.

Зокрема, президент має зустрітися з канцлером Німеччини Олафом Шольцом, прем’єром Великої Британії Борисом Джонсоном, віцепрезиденткою США Камалою Гарріс. Також відбудуться зустрічі з представниками міжнародних фінансових інституцій та іншими партнерами й друзями України.

Володимир Зеленський прагне конкретних домовленостей, наголошують в ОП. Вони стосуються надання нашій державі додаткової військової та фінансової підтримки для посилення її стійкості.

“Природно, що дискусії на Мюнхенській безпековій конференції цьогоріч будуть присвячені актуальним загрозам на сході Європи та ситуації навколо України. Тому позиція нашої держави має бути представлена достатньо, щоб питання про Україну вирішувалися за участю України”, – повідомили в ОП.

У відомстві також заспокоїли, що ситуацію на Донбасі контролюють.