Президент Володимир Зеленський повідомив, що була проведена спецоперація із затримання народного депутата від забороненої партії “Опозиційна платформа – За життя” й кума Путіна Віктора Медведчука.

Про це стало відомо з допису на facebook-сторінці Зеленського.

“Проведено спецоперацію завдяки СБУ.

Молодці! Деталі згодом.

Слава Україні!”

Де та за яких умов затримали Віктора Медведчука, а також, де він тепер перебуває наразі не відомо. На оприлюдненому президентом фото видно, що Віктор Медведчук одягнений у військову форму Збройних сил України із нашивкою з українським прапором на лівій руці. Судячи з обличчя Медведчука, він розгублений.

СБУ опублікували наступне:

“Ти можеш бути проросійським політиком і роками працювати на державу-агресора. Ти можеш ховатися від правосуддя останнім часом. Можеш навіть одягнути українську військову форму для маскування… Але чи допоможе тобі це втекти від покарання? Аж ніяк! Кайдани чекають на тебе. І на таких же зрадників України, як ти!

Проросійські запроданці та агенти спецслужб рф, запам’ятайте – у ваших злочинів немає жодного строку давності. Та схованок, де б ми вас не знайшли!

“Дякую усім співробітникам СБУ, зокрема контррозвідникам і слідчим, які, виконуючи доручення Президента України Володимира Зеленського, довели свій професіоналізм і провели цю блискавичну та небезпечну багаторівневу спецоперацію із затримання поки що народного депутата Медведчука. Жоден зрадник не уникне покарання і буде відповідати за Законом України. За всією строгістю, за всі злочини сьогодення, до яких призвели його особисті дії в тому числі”, – зазначив Голова СБУ Іван Баканов.

Михайло Подоляк також прокоментував затримання Віктора Медведчука співробітниками СБУ:

“Медведчуку сьогодні, щоби вижити, треба сховатися в українській в’язниці. Із гарантованим багаторічним тюремним терміном. У РФ його обов’язково ліквідують як людину, яка регулярно брехала про настрої в Україні, крала гроші і в результаті стала одним із ініціаторів війни”, – написав він у Twitter.

Нагадаємо, 67-річного Віктора Медведчука підозрюють у низці тяжких злочинів проти національної безпеки, зокрема, держзраді та замаху на розграбування національних ресурсів Криму. Із 13 травня 2021 року він перебуває під домашнім арештом.

Слідство встановило, що Віктор Медведчук та Тарас Козак передали російській стороні морське газове родовище «Глибока» у Чорному морі за 75 км від Феодосії, вартість запасів у якому оцінюється у 38 млрд грн. Крім того, у 2020 році Віктор Медведчук через Тараса Козака передав Росії інформацію про розташування прихованого підрозділу Збройних сил України.

Нову підозру – про державну зраду та сприяння діяльності терористичної організації – Медведчуку оголосили 8 жовтня. За даними слідства, він схиляв керівництво України до постачання палива із так званих «ЛНР» та «ДНР» і сплати коштів безпосередньо керівникам терористичних організацій. Зокрема, впродовж 2015 року за постачання вугілля та для сприяння діяльності бойовикам, перерахували не менше 200 млн грн із запланованих більше ніж 3,16 млрд грн.

27 лютого стало відомо, що Віктор Медведчук утік з-під домашнього арешту. Його адвокатка Лариса Чредніченко заявила, що він покинув будинок, де відбував домашній арешт, ще 24 лютого. Вона повідомила, що нардепа евакуювали у «безпечне місце» в Києві нібито через загрозу з боку «радикальних організацій».

За кілька днів до втечі його дружина Оксана Марченко виїхала на територію Білорусі, а сам політик вивіз із будинку кілька автомобілів із майном.