29 серпня минулого року 36-річний політтехнолог Дмитро Разумков, головний радник з політичних питань кандидата в президенти Зеленського, пізніше на парламентських виборах очолив список партії «Слуга народу», став чотирнадцятим за рахунком спікером парламенту, отримавши рекордний рівень підтримки – 382 голоси новообраних депутатів.

Нещодавно Дмитро Разумков дав інтерв’ю “Фактам”. Зараз багато говорять про президентські амбіції спікера парламенту. Навіть з’явилися чутки, що олігарх Ахметов, мовляв, одержимий новим проектом – створенням ще однієї політсили – нібито запропонував Разумкову очолити її.

– Не бачу сьогодні сенсу обговорювати цю тему. У мене як у голови Верховної Ради більш ніж достатньо завдань, відповідальності і амбіцій реалізувати все, з чим ми прийшли рік тому. Тому чути про якісь паралельні проекти, мені, звичайно, смішно. Ні з ким із представників великого бізнесу або фінансово-промислових груп я не веду і не вів жодних кулуарних переговорів. Скажу більше. Мені навіть хабарі не пропонували. Чесно кажучи, пишаюся цим, оскільки це означає, що люди розуміють, що мені марно навіть натякати. Завдання і цілі приходу до влади у мене інші. Слава Богу, за рік вони точно не помінялися. Будемо сподіватися, що люди теж все бачать, – сказав Разумков в інтерв’ю.

Крім того, глава Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що президент Володимир Зеленський дійсно змінився за рік перебування у владі.

Так він прокоментував слова про те, що в оточенні глави держави дехто говорить, мовляв, гарант втомився і розчарувався. Про це спікер парламенту розповів в інтерв’ю “Фактам”.

“Ну, всі люди змінюються, президент не виняток. Тягар відповідальності, який несе той, хто прийшов до влади, й усвідомлення, що від твоїх дій і рішень іноді залежать і долі людей, і доля країни, накладає свій відбиток”, – підкреслив він.

За його словами, все це позначається на поведінці, риториці, діях, а також на баченні всіх, хто так чи інакше причетний до ухвалення таких рішень.

Водночас глава ВРУ підкреслив, що головне, аби це не відбивалося на людських якостях тієї чи іншої особистості.

“Влада сьогодні у тебе є, а завтра її може не бути, а ось твої людські якості й моральні підвалини мають залишитися і зараз, коли ти у владі, і після того, коли ти підеш”, – заявив Разумков.

Також нещодавно Дмитро Разумков заявив, що наразі вибори в окупованому Донбасі провести неможливо. Голова Верховної Ради України зазначив, що для цього потрібні три умови.

Безпека, сукупність демократії та можливості вільного волевиявлення – це головні позиції. Про це стало відомо 30 липня після візиту спікера на Донеччину, повідомляє пресслужба парламенту.

Дотримання певних умов дозволить організувати голосування на території Донецької та Луганської областей, які непідконтрольні українській владі. Без цих факторів вибори провести неможливо.

Разумков додав, що при першій можливості потрібно надати людям законне право проголосувати. Наявність безпеки та миру спікер українського парламенту назвав головним чинником. Якщо ці заходи наражатимуть громадян на небезпеку, голосування того не варте: “Це не можна робити задля політичного піару”.