Поговорили з нашим джерелом по Іловайській трагедії, пише телеграм-канал Шептун.

Дізналися кілька цікавих нюансів. У вересні 2019 года Військова прокуратура Генеральної прокуратури допитала колишнього начальника Генштабу Віктора Муженко, який розповів, що 20 серпня 2014 року на нараді в АП за участю Петра Порошенка, секретаря РНБО, міністра МВС, міністра оборони і командувача Національної гвардії України було підтримано пропозицію міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з узяття під контроль Іловайська силам добровольчих підрозділів.

При цьому на допиті Муженко заявив, що заперечував проти атаки в зв’язку з відсутністю на той момент гострої необхідності взяття під контроль міста. Однак наш джерело повідомило, що в цей день протокол наради в АП не складався, що ускладнює перевірку слів Муженко.

Але прокуратура не розгубилася і вже 11 жовтня отримала постанову Печерського районного суду про надання дозволу на вилучення копій документів в Офісі Президента про проведені в серпні 2014 року у Петра Порошенка нарад.

Після певних бюрократичних зволікань 30 жовтня слідчим вдалося отримати доступ до протокольним записів нарад п’ятого президента України з питань АТО за період липень – серпень 2014 року. Тут починається найцікавіше. Слідчі з’ясували, що в одній з протокольних записів відсутні відомості про взяття під контроль Іловайська. А звукозапис і стенографування даного нарад не велися.

Для розуміння всієї ситуації події було прийнято рішення викликати на допити учасників вищезгаданого наради, а саме Муженка, Авакова, Гелетея, Полторака і Порошенко. Однак у зв’язку з тим, що певному колу осіб невигідно розслідування трагедії, то справа навмисно затягується.

Варто зазначити, що сьогодні стосовно Мінська і Іловайська висловився і екс-нардеп Семен Семенченко:

Кравчук на чолі української делегацією в ТКГ в Мінську це не добре і не погано. Тому що Погано – це сам факт існування так званих «Мінських угод». Виконуються в порушення Конституції,НЕ затверджені парламентом, ці нелегітимні угоди шостий рік є основою міжнародної політики країни. На цю фількіну грамоту посилаються в своїх наказах генштаб ЗСУ і уряд з президентом. НЕ розслідувані обставини їх укладення. НЕ розслідувані Іловайськ і Дебальцеве які зробили можливим і виправдали підписання цих документів. Шість років жодного офіційного звернення від імені України з витребуванням гарантій по Будапештському меморандуму. Шість років пошуку виправдань для своєї бездіяльності в справі захисту України під час війни.

За Незалежність треба боротися. І відсутність системної державної боротьби в політичній, військовій, економічної, інформаційної площинах не можна замінити нічим. Тому в Мінську домовляються не представники народу. У Мінську труть представники олігархату обох країн. І хто там буде нової балакучою головою – нам з вами до лампади… – резюмував Семенченко.