Колишній начальник Головного управління розвідки Міністерства оброни України Василь Бурба судиться з Державним управлінням справами через своє виселення з державної дачі «Конча-Заспа». Про це повідомляє «Главком» з посиланням на відомості Єдиного держреєстру судових рішень.

Цивільну справу розглядає Голосіївський районний суд Києва. Суд закінчив підготовче засідання і на 18 січня 2022 року призначив розгляд справи по суті. Це все при тому, що Бурбу виселили з держдачі зі скандалом, оскільки він вирішив відірватись по максимуму і залишив після себе, фактично “руїни”. Але все по порядку.

Під час пресконференції Володимир Зеленський заявив, що ексголова Головного управління розвідки Василь Бурба людина попереднього глави держави Петра Порошенка, “авантюрист і аферист”, котрий хотів його дискредитувати.

“Ви розумієте – це авантюрист і аферист… Я ніколи не хотів говорити про нього так. Але зараз, коли його звільнили, ну, дріб’язкова людина, котра робить ремонти у Кончі за 11 мільйонів”, – розповів Зеленський.

Директор Будинку відпочинку “Конча-Заспа” Державного управління справами Олександр Гурин ще раніше повідомив, що довелося заявляти в поліцію через “завдані збитки у великому розмірі” на Василя Бурбу — колишнього начальника Головного управління розвідки Міноборони 2016-2020 років та на Олександра Литвинова, суддю Конституційного Суду.

За словами Гурина, син Литвинова проживав у двомісному номері одного з чотирьох пансіонатів, і після себе залишив знищений номер з “розбитими стінами”.

“Коли виїжджав Бурба, було демонтовано обладнання, яке належить державі. Були розкомплектовані окремі об’єкти опалення, відеоспостереження, які мали бути відповідно до інвентаризаційних карток. Тому ми звернулися до поліції”, — каже директор Будинку відпочинку.

Як відомо, президент ініціював аудит щодо зайнятості держдач під Києвом. У Конча-Заспі проживало під 200 колишніх і чинних чиновників, а в Пущі-Водиці – до 50 орендарів. Зараз ви можете побачити, як виглядала одна з держдач в Конча-Заспі.

І хоча виселення почалось, багато з колишніх орендарів намагаються повернутись на держдачі.

За даними Громадсього, крім Бурби та Литвинова, із Будинком відпочинку судяться: відсторонений Зеленським голова Конституційного Суду Олександр Тупицький — з ним розірвали договір через борги восени 2020го; суддя Конституційного Суду Ігор Сліденко — він не виплачував щомісяця 13 тисяч грн за оренду двокімнатного номера в пансіонаті; колишній заступник керівника Державного управління справами Валентин Савицький; підприємиця Ольга Заліско — хоче відсудити три мільйони грн, які вона вклала в ремонт; пластичний хірург Максим Іванчук.

За словами Гурина, підставою для дострокового та в односторонньому порядку розірвання договорів стали порушення умов договорів про користування будинкам. Загалом це несплата за оренду та комунальні послуги від двох місяців.

“Також ми розривали договори, якщо людина самовільно захоплювала поруч земельні ділянки”, — уточнив директор.

Він також заявив, що не визнає боргів перед мешканцями, які вклали мільйони в будівництво та ремонти будинків, з яких їх виселяють.

У всіх договорах прописано, що інвестиція не повертається. Кошти вкладалися фізичними особами на їх ризик. Тому ми не визнаємо і не будемо визнавати жодних боргів перед ними. Це все державне майно”, — додав Гурин.

За умовами договору, вкладені інвестиції вираховуються з орендної плати. Видання повідомляє, що ексгенпрокурор Святослав Піскун вичерпав коштом орендної плати інвестовані ним кошти у будівництво. З грудня 2020-го Будинок відпочинку удвічі підняв вартість за користування майном (до 270 тисяч грн за місяць) й Піскун не зміг її оплачувати, тому з ним розірвали договір через борги.