Розмови про кадрові перестановки в уряді йдуть вже давно – але чи варто їх дійсно очікувати, і якщо так, то коли? Свою думку у програмі «Що далі?» на каналі «Знай 24» висловлює політичний експерт Андрій Кучер.

«Я думаю, заміни в уряді відбудуться в найближчий тиждень. Швидше за все, замінять міністра оборони Андрія Тарана, і найбільш імовірним кандидатом на його місце мені представляється Ірина Верещук. Але вона, на мій погляд, не провладний кандидат. Якщо зараз вона не займе пост міністра оборони, то надалі її поставлять куди завгодно, тільки не на військове спрямування. А для неї це буде не кращий варіант, вона буде найбільш комфортно почувати себе саме на чолі МО. Та й на міжнародній арені будуть виграшно виглядатиме міністр оборони – жінка. Гусєв, який також претендує на це місце, більш досвідчений по частині матеріально-технічного забезпечення, але в бюджетних питаннях перевага належить Верещук»,– вважає експерт.

Також він прокоментував ймовірність того, що українську державу може очолити жінка.

«При наявності фінансового, медійного та кадрового ресурсу жінку-президента можна виростити за два – два з половиною роки. Зараз якраз такий час, коли можна почати цей процес, якщо є бажання», – каже Андрій Кучер.

Своєю чергою, перший заступник фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко вважає некоректним називати прізвища міністрів, які будуть відправлені у відставку.

Про це він сьогодні розповів журналістам у кулуарах Верховної Ради.

За словами Корнієнка, фракція “Слуга народу” змушена тримати інтригу в питанні зміни членів уряду.

“Тому що тоді перестають працювати і люди з названими прізвищами, і потенційні кандидати, і міністерства, вибачте, але починають вивозити меблі”, – підкреслив нардеп.

Корнієнко пообіцяв, що як тільки з’явиться офіційна інформація про зміну міністрів повідомити про це журналістам.

Директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко – про те, буде відставка Кабміну, чи лише точкові ротації в ньому, хто сидить на кадровій лавці запасних, і чому досі немає обіцяного єднання політичних еліт розповів у інтерв’ю Depo.ua.

Згідно з даними Українського Інституту майбутнього, 63% українців виступають за відставку уряду. Тобто, суспільство відставку підтримує. Але головна проблема Зеленського у відсутності лавки запасних. Можна поміняти Лазебну, Тарана, ще кількох людей, і відразу почати велику субсидіарну кампанію, що якось згладить ситуацію. Але такі кадрові зміни можуть зіграти, а можуть і не зіграти. Чим довше тягнутимуть з перезавантаженням уряду, тим гірше буде для самого Зеленського. Аби зробити ще один рейтинговий ривок – а зараз його рейтинг застабілізувався на рівні 30% – йому вигідно змінити уряд. Питання: де взяти людей і на прем’єра, і на міністрів”, – говорить експерт.

Денисенко не може впевнено відповісти, хто ж замінить Андрія Тарана.

“У тому й справа, що кожного дня з’являються нові прізвища. Механізм пошуку людини на посаду виглядає наступним чином: дізнаються, що хтось зайшов в Офіс президента або мав ті чи інші зустрічі, відразу через Телеграм-канали і боти розганяють негативну інформацію, вона потім кладеться на стіл багатьом людям. Мовляв, не можна такого зашквареного ставити. У такий спосіб збивається будь-яка кандидатура. Так триває останніх два-три місяці.

Неможливо сказати, чи буде Гусєв міністром. Один день він “міністр”, наступного дня вже ні. Ми бачимо, як почали витягати якісь історії з його минулого життя. Так само по будь-якому іншому прізвищу, і по будь-якій посаді в уряді”, – вважає Денисенко.