ЗСУ не впораються з повномасштабною російською агресією, при цьому успіх буде залежати від участі союзників і міжнародних партнерів України, заявив командувач Об'єднаних сил Сергій Наєв. 

 Як підкреслив він в інтерв'ю Фактам, по чисельності і озброєнню перевага на боці російської армії.

"Тому в разі можливої повномасштабної агресії наш успіх буде залежати не тільки від стійкості солдатів і офіцерів, але і від консолідації українського народу, послідовності наших союзників і міжнародних партнерів, адже з такою загрозою реально можна впоратися тільки спільно", – сказав він.

Окрім того, Наєв зазначив, цитуємо:

 Війська Об'єднаних сил, якими мені випала честь командувати, постійно тренуються, відточуючи і вдосконалюючи свої навички, освоюють новітні озброєння тощо. На наших полігонах практично не припиняються навчання різного роду і рівня. 

Безумовно, повномасштабне вторгнення це не позиційна війна з перманентними обстрілами. Але! Українська армія зразка 2019 року – це не ті малозабезпечені та неукомплектовані бригади і батальйони, які зустріли відкриту агресію п'ять років тому. ЗСУ за ці роки зросли чисельно, а головне – якісно: накопичили досвід, отримали новітні зразки озброєння і змінили тактику дій. 

Констатую, що на даному етапі Об'єднані сили не раз демонстрували здатність не тільки відбивати удари 1-го і 2-го армійських корпусів (сформованих російським військовим керівництвом), а й наносити адекватні відповіді. Лінію зіткнення на Донбасі ми контролюємо надійно. 

Однак слід бути об'єктивними: за чисельністю і озброєнням (враховуючи спектр озброєння і військової техніки, які знаходяться по той бік кордону) перевага на боці армії Російської Федерації. 

Взагалі наші ЗСУ за п'ять років значно змінилися, і ці зміни тривають постійно. За минулий рік надійшло багато нового озброєння і техніки, сто відсотків особового складу забезпечено зручним і функціональним обмундируванням для всіх сезонів року, істотно поліпшилося харчування – словом, зміни разючі. Причому зазначу, що в першу чергу забезпечуються всім необхідним частини і підрозділи, що виконують бойові завдання в районі проведення операції Об'єднаних сил. 

Також Наєв підкреслив – Наш принцип непорушний: треба робити все, щоб цивільне населення не відчувало якихось труднощів. Днями ООН опублікувала результати звіту: за період з квітня 2018 року, коли почалася операція Об'єднаних сил, зафіксовано найменшу кількість втрат серед мирних жителів цього регіону в порівнянні з попередніми роками. Хочу підкреслити: ці втрати пов'язані виключно зі злочинними діями російсько-окупаційних військ.