Після демаршу ватажка бандформувань ПВК Вагнера Євгенія Пригожина можна очікувати початку контрнаступу Збройних сил України.

Як пише Express, напередодні Пригожин заявив про намір піти з Бахмута на тлі того, що раніше планував захопити місто до 9 травня.

При цьому він звинуватив російських генералів, що йому не давали боєприпасів і тому 10 травня управління операціями буде передано російським регулярним військам.

При цьому адмірал Майк Хьюітт вважає, що ситуація навколо Бахмута може стати не тільки стратегічним переломом у війні, а й початком довгоочікуваного українського контрнаступу.

“Україна знову продемонструвала, що коли їй надають потрібні ресурси, росіяни відступають”, — заявив військовий.

Він упевнений, що Захід повинен зосередиться на поставках Україні всього необхідного, щоб наблизити перемогу.

Разом з тим представник Міжнародного інституту стратегічних досліджень Йоханн Мішель не виключає, що Пригожин спробує провести перегрупування з метою, щоб його не звинуватили у відступі.

Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий переконаний, що заяву Пригожина треба розцінювати як абсолютне досягнення сил оборони України. Їхній героїзм, мужність — це правильний розрахунок наших штабів і командувачів.

Понад місяць тому я в ефірі сказав, що якщо збережеться така сама динаміка щодо втрат у ПВК “Вагнер” — це 100 і більше осіб тільки вбитими за добу і десь стільки ж, може, трохи більше пораненими — і припиниться потік із в’язниць Росії, то “Вагнер” буде знищено, і Бахмут стане їхнім останнім рубежем.

Тоді Пригожин випустив одну зі своїх епатажних заяв, що це не відповідає дійсності. Але минув місяць, і він все більше і більше робить таких заяв, наприклад, “снарядний голод”. Який “снарядний голод” — 520 обстрілів за добу. Нам би такий “снарядний голод”.

Тобто шукає будь-які причини, щоб виправдати свої невдачі, і неможливість взяти Бахмут. Ми ж не знаємо, які він узяв на себе зобов’язання, можливо, всю Донецьку область.

І замість того, щоб чесно визнати, що Сили оборони України, Збройні сили України, Нацгвардія, прикордонники, хто діяв у цьому напрямку, розбили “Вагнер”, Пригожин придумує якісь причини.

Він там задирається з Шойгу, з Герасимовим. Так, можливо, якась кількість боєприпасів зменшилася, але вона дуже велика в них на цей момент. Тому це причина, щоб піти з поля бою, щоб знайти якісь виправдання своїм, не виконаним бойовим завданням.

Зараз для “Вагнера” є два слова на букву С, вони синоніми: смерть і Сирський (Олександр Сирський, командувач Сухопутних військ ЗСУ, — ред.). Вони знають це.

Коли він планував цю операцію, багато було думок. Коли пояснювали, чому це робиться, як використовується місце, чому важливо тримати Бахмут, щоб вони не пішли далі в Костянтинівку, Слов’янськ, Краматорськ. Ви ж бачите, на що вони перетворили це місто. Це ж, по суті, руїни.

І те ж саме було б із відносно мирними нашими містами Донецької області, які до цього розвивалися, працювали, і зараз утримуються в більш-менш нормальному стані. Тому ворогу не вдалося прорвати нашу оборону, а нашим силам оборони вдалося завдати йому колосальних втрат.

ПВК “Вагнер” втратила десятки тисяч людей, уже навіть американські військові аналітики говорять про десятки тисяч. Вони стільки втратили й навіть до кінця не змогли взяти районний центр Бахмут. І “Вагнер” був головною атакувальною силою.

А якщо це виверт, то дуже тупий, тому що ми їх бачимо, постійно працює розвідка, працюють візуальні засоби спостереження. У сучасній війні такий номер не проходить. Тому, найімовірніше, причини в тому, що в них колосальні втрати.