Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця в інтерв’ю НВ розповів, чому, на його думку, Росію не виганяють з Радбезу ООН.

Говорячи в інтерв’ю НВ про заклики вигнати Росію з Радбезу ООН, Кислиця зазначив, що вона зайняла у ньому місце СРСР «незаконно».

Він нагадав, що у створенні ключового органу ООН не було демократії, а була скоріше інституціолізована сегрегація.

Також дипломат висловив думку, що, що навіть якби Рада Безпеки ухвалила рішення, яке наказувало б Росії вивести війська з України, російський диктатор Володимир Путін не став би його виконувати.

Процедуру розпочато вперше в історії. Завдяки українським активістам Росія може вилетіти з ООН, вони довели незаконність її членства

«Питання не у вето, а в тому, що на сьогоднішній день ми маємо справу з країною, яка настільки не має нічого спільного з правопорядком, що є в них вето, нема в них вето — їм глибоко по цимбалах на будь-які рішення. І єдине, що зупиняє весь світ від того, аби дати копняка Росії і вигнати її з Радбезу — це, на мою думку, ядерна зброя», — заявив Кислиця.

Він додав, що, попри право вето і те, що деякі країни постійно утримуються на голосуваннях по Україні, в Радбезі Росія ізольована — жодна країна не сказала, що згодна з діями Росії на території України, хоча деякі члени Радбезу економічно залежать від Росії.

Зазначимо, що у Конгресі США вважають, що Сполучені Штати мають домагатись виключення Росії із Ради Безпеки ООН. Члени групи підтримки України в Конгресі планують відповідне двопартійне звернення.