Заступник командувача Східного угруповання військ Збройних Сил України зі стратегічних комунікацій полковник Сергій Череватий у прямому ефірі телемарафону «Єдині новини» відповів на запитання журналістів, щодо кількісного та якісного складу ворожих військ на Куп’янському напрямку.

Військовий зазначив, що на цьому напрямку у ворога потужні втрати, через що він змушений постійно перегруповувати свої підрозділи та поповнювати їх особовим складом.

Регулярні війська, сконцентровані там — це повітрянодесантні, піхотні та танкові підрозділи, потужно укомплектовані за рахунок мобілізованих, — пояснює Сергій Череватий. — Але їм не вистачає регулярних військ, тому вони використовують «бойовий армійський резерв», територіальні війська — слабо підготовлену легку піхоту, набрану в регіонах під тиском губернаторів. Та й цього не вистачає, тому використовують роти «шторм z», набрані з ув’язнених, — така погана репліка на теж поганий «вагнер», а також невеликі приватні військові компанії типу «редут», «ветерани» та інші.

Щодо кількості штурмовиків z-загонів, то на рахунок цього Череватий зазначив, що наразі верифікувати їх важко, так як вони все ж таки не є регулярною армією.

До того ж вони постійно зазнають потужних втрат, — говорить полковник Сергій Череватий. — Тож я думаю, потрібен якийсь час, щоб їх класифікувати й порахувати. Адже вони діють поруч із різноманітними «пвк» та «резервами», й іноді їх просто важко розрізнити.

Також стало відомо, що ЗСУ на Бахмутському напрямку продовжують активно тиснути на ворога, завдаючи йому суттєвих уражень. Виявилось, що за добу знищено 75 окупантів і поранено 152, -зазначає Сергій Череватий.

«На Бахмутському напрямку Сили оборони продовжують тиснути на ворога, утримувати ініціативу, уражати його. Ворог намагається потужно відбивати наші атаки, у першу чергу використовуючи артилерію — 578 обстрілів за цю добу здійснив, 10 авіанальотів. Загалом відбулося 11 боєзіткнень, в яких ми знищили 75 окупантів, 152 зазнали поранень, трьох узяли полон», — сказав Череватий.

Як каже військовий, українські воїни також знищили два ворожі бронеавтомобілі, бойову машину піхоти, бойову машину десанту, самохідну артилерійську установку «Гіацинт», радянський самохідний міномет калібру 240 мм «Тюльпан», гаубицю Д-30, склад боєприпасів, склад із пально-мастильними матеріалами.

«Ми постійно нищимо їхню логістику», — наголосив речник.

Він додав, що українські захисники також знищили радіолокаційну станцію «Зоопарк» та 2 російські безпілотники.

Зазначимо, що Британська розвідка у своєму огляді, щодо війни в Україні підтвердила успішні контрнаступальні дії ЗСУ на півдні та провал атак ЗС РФ на сході. Про особливості поточної ситуації  йдеться у дописі Twitter.

Протягом минулого тижня, на думку британських аналітиків, лінія фронту в Україні лишилась майже не порушною. Однак ЗСУ вдалось вибити противника з села Урожайного всупереч потужному спротиву підрозділів ЗС РФ.

Тим часом на сході біля Куп’янська продовжуються спроби атак росіян у напрямку позиції наших військових. Проте помітних успіхів у ЗС РФ немає — вони все ще «продовжують зондування».

В огляді фахівців Міністерства оборони Великої Британії відзначають певні особливості боїв, що тривають наразі. Зокрема, вказують, що обидві армії зустрічаються зі схожими проблемами:

  • навпроти розташовані добре укріплені позиції противника;
  • у кожної зі сторін є обмежені резерви для продовження наступальних дій.