Наступ росіян на південному напрямку стане для них останнім акордом перед остаточним “похороном” кадрової армії рф в Україні. Вони доволі довго тримали наші війська в тонусі постійними обстрілами, тож тепер не зможуть несподівано відволікти сили з Херсонського напрямку на Запорізький чи Криворізький. 

Про це в одному з ефірів заявив експерт Іван Киричевський. 

Росіяни стягують свої сили на південь, жертвуючи при цьому широким наступом на сході. Зараз у Херсонській і Запорізькій області вже зосереджено близько 30 батальйонних тактичних груп, що становить близько 22 тисяч осіб, що, швидше за все, не фінальна цифра. 

“Зараз для росіян південь України виступає як головна точка прикладання зусиль. Справді, за кількістю номенклатури частин, озброєння, яке туди перекидається, це виглядає саме так. Більше того, росіяни навіть почали перекидати на південь України не тільки якісь десантні частини чи мотострілецькі частини, а й почали відводити артилерію. Тобто якщо раніше росіяни намагалися зобразити вогневий вал на сході, то тепер вони те саме будуть намагатися повторити на півдні, на Херсонщині”, – пояснив експерт. 

На думку Киричевського, військові РФ спробують завадити українським військам просуватися в бік окупованих територій Запоріжжя після звільнення Херсона. 

“Щодо можливого напрямку російського удару, то є така консенсусна думка, що, можливо, росіяни спробують завдати удару одночасно й на Криворізькому, і на Запорізькому напрямку. В нас же буквально в повітрі витає думка, що як тільки Україна зможе відбити назад Херсон, то потрібно далі по правому берегу Дніпра чи по лівому розвивати наступ, щоб відбити тимчасово окуповані території на Криворіжчині і на Запоріжжі. Відповідно, росіяни намагаються готувати дзеркальну тактику – вдарити по нас у тому районі, щоб ми не змогли там розвивати якісь свої успіхи на Херсонщині”, – зазначив фахівець. 

Проте в такому задумі росіян може бути слабке місце. 

“Будь-який удар має супроводжуватися ефектом раптовості. Мовляв, є ділянка фронту, де певне затишшя, ніяких обстрілів там не відбувається, особовий склад противника морально розкладається і тому подібне. Але проблема в тому, що росіяни проводили інтенсивні обстріли по всій лінії фронту, в тому числі на Криворізькому та Запорізькому напрямках. Відповідно виходить, що росіяни на шкоду своїм замислам постійно тримали Збройні сили України в тонусі”, – додав він.  

Якщо росіяни таки спробують завдати такий фланговий відволікаючий удар на Запорізькому та Криворізькому напрямках, то на них там чекає тепла, якщо не сказати пекельна зустріч.  

“Не хотілося б виглядати занадто оптимістичним, але цілком можливо, що наступні два-три місяці чи скільки там протриває ця кампанія на півдні України, стануть фінальним акордом перед остаточним похороном кадрової армії рф в Україні”, – підсумував Киричевський. 

Думку Кричевського розділяють і інші воєнні експерти. Вони переконані, що окупанти можуть піти в атаку, намагаючись просунутися до Миколаївської області або до Кривого Рогу. Проте куди б не рушили російські війська, до перспектив їх плану є великі питання. 

Завдяки далекобійній артилерії та системам HIMARS наші захисники утримують на вогневому контролі основні переправи з лівого на правий берег. Це, зокрема, сильно ускладнює перекидання підкріплення і боєприпасів для окупантів.