Главу Конституційного суду України (КСУ) Олександра Тупицького вже більше тижня не пускають співробітники державної охорони на його робоче місце. У зв’язку з цим він просить втрутитися в ситуацію Верховну Раду.

Про це йдеться в листі Тупицького, адресованому голові парламенту Дмитру Разумкова.

“Що стосується мене як голови КС, протиправні дії щодо недопущення в адмінбудівлю КС працівники УДО здійснювали також 30 грудня 2020 року, 19, 20, 21, 22, 25, 26, 27 січня 2021 року”, – написав Тупицький.

Він вказав, що держохорона 22 січня завадила йому пройти в будівлю суду для участі в офіційній церемонії підняття державного прапора на честь Дня Соборності.

“Начальник відділу служби 6-й комендатури Управління, яка здійснює охорону КС, Кропива А. І. на мої неодноразові запитання про те, що спричинило таке” посилення “охорони і на яких підставах мене не допускають на робоче місце, відповідав, що ніяких претензій з точки зору охорони особисто до мене немає, але є усний “наказ” керівництва УДО не допускати мене до адмінбудівлі “, – додав Тупицький.

Глава КСУ написав, що згідно зі ст. 62 Конституції ніхто не зобов’язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази.

Він та інші судді КС подали заяву в прокуратуру про скоєння працівниками Управління держохорони злочинів, пов’язаних з перевищенням службових повноважень, перешкоджанням діяльності державного діяча, втручанням в роботу судового органу.

Нагадаємо, в кінці грудня президент України Володимир Зеленський скликав засідання РНБО, щоб усунути главу КСУ. Потім він підписав указ про відсторонення Олександр Тупицького з посади судді Конституційного суду строком на два місяці.

19 січня стало відомо, що співробітники Управління державної охорони не пропускали декількох суддів Конституційного суду на їх робочі місця, в тому числі і Тупицького.

Після цього глава КСУ заявив про порушення Конституції і законодавства співробітниками Управління державної охорони і зажадав залучення їх до відповідальності. А ще через кілька днів Тупицький подав до суду на Управління держохорони.