Таємна інавгурація нелегітимного президента Олександра Лукашенка викликала бурхливу реакцію не тільки опозиції в самій Білорусі, а й політиків демократичних держав світу.


Так, президент Литви Гітанас Науседа заявив, що вибори президента Білорусі не були вільними.

“Литва не визнає Лукашенка законним главою Білорусі. Проведені 9 серпня вибори в Білорусі не були вільними, чесними і демократичними. Ні таємні, ні помпезні церемонії не спростують цього незаперечного факту і не створять ілюзію легітимності”, – заявив Гітанас Науседа, якого цитує портал Delfi.lt.

А міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс у Twitter назвав таємну інавгурацію Лукашенка фарсом.

“Який фарс. Забудьте про вибори. Забудьте про інавгурацію. Колишній президент Білорусі не стає менш колишнім. Навпаки. Його нелегітимність – факт з усіма витікаючими наслідками”.

А глава Міжнародної комісії з прав людини (#IHRC) др. Мухаммад Шахід Амін Хан заявив:

“Міжнародна спільнота ніколи не підтримає цієї фальшивої інавгурації колишнього президента Білорусі. Він – колишній президент для всіх нас. Поважайте волю людей”.

Глава МЗС Словаччини Іван Корчок також вважає Лукашенка нелегітимним.

“Він відповідає за президентські вибори в Білорусі, які не були ні вільними, ні справедливими. Словаччина залишається з громадянами Білорусі”.

Міністр закордонних справ Швеції Анн Лінде заявила, що поспішна і неоголошена інавгурація Лукашенка ще раз підтверджує його нелегітимність як демократично обраного лідера.

“Вибори 9 серпня не були ні вільними, ні справедливими. Ми продовжимо притягувати його до відповідальності за насильство і репресії проти опозиції і мирних демонстрантів”.

Нагадаємо, керівництву Росії не було відомо про підготовку інавгурації Лукашенка.