Росія намагається створити на території окупованого Донбасу аналог Придністров’я і заблокувати євроінтеграцію України. Ситуація, що склалася може обернутися справжньою капітуляцією Української держави.

Про це колишній президент Петро Порошенко заявив в будівлі Верховної Ради і опублікував відповідну заяву на своїй сторінці в соціальній мережі.

При цьому він написав про серйозну загрозу для української державності: офіційний Київ ризикує заплатити капітуляцією просто за факт зустрічі глав держав “Нормандської четвірки”.

“Позиція Росії полягає в тому, щоб зробити з окупованого Донбасу аналог Придністров’я, щоб він був якорем для блокування євроінтеграційних та євроатлантичних прагнень України. Ми відкинули будь-які спроби Путіна і Лаврова використовувати цю позицію ще в 2016 році і створили дорожню карту імплементації Мінських угод, де чітко визначена послідовність дій щодо імплементації “Мінська”.

Спочатку виведення російських окупаційних військ і роззброєння незаконних збройних формувань, перекриття неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону, висновок важкої техніки і артилерії, відновлення роботи українських ЗМІ, українських політичних партій для повноцінної участі кандидатів у виборчому процесі і тільки після цього перехід до політичного процесу.

Вагомою складовою є участь миротворців з мандатом Ради Безпеки ООН як гаранта виконання тих домовленостей, які будуть досягнуті в “нормандському форматі”. На сьогоднішній день абсолютно принциповим є і участь миротворців, і прийняття комплексного узгодження документа дорожньої карти. Звертаю вашу увагу: влада нічого не запропонувала, крім факту зустрічі. І за цю зустріч Україна ризикує заплатити капітуляцією.

Друга тривожна тенденція – руйнування світової коаліції на підтримку України. 5 років весь світ підтримував українську позицію. Після недавніх подій ми бачимо, що коаліція набагато чіткіше чує голос Росії. І нам це треба виправляти”, – заявив Порошенко.