Українські спецслужби повідомили про можливий замах з боку російської влади на голову СБУ Івана Малюка. Раніше також розповідалось про замахи на Главкома Сирського та інше вище керівництво України. Майбутній удар може бути завдано навіть безпосередньо по Банковій.

Політолог Тарас Загородній зазначає, це пов’язано з успішними спецопераціями служби, такими як підрив Кримського мосту та атаки на нафтопереробні заводи. Російська влада, ймовірно, прагне помститися за ці дії, що може виявитися небезпечним для Малюка та інших українських чиновників.

Загородній вказує на те, що російська влада може намагатися звинуватити Івана Малюка в терористичному акті, що станеться у Crocus City Hall.

«При цьому справжні причини ненависті ворога – успішні спецоперації. Путін не може пробачити два удари по Кримському мосту, особливо перший, який був «приурочений» до дня народження російського диктатора, а також атаки морських дронів Sea Baby на кораблі Росії», – наголошує експерт.

На думку політолога, ще однією больовою точкою стали російські НПЗ.

«Ці удари вже завдали ворогу збитків на сотні мільйонів доларів та спричинили проблеми з постачанням палива всередині країни. Удари настільки болісні, що Росія почала напружувати всіх своїх лобістів за кордоном, які почали катати істерики у світовій пресі», – зазначає Загородній.

Він відзначив, що Кремль не має сьогодні ніяких способів впливу на службу.

«Росіяни багато років засилали в СБУ своїх агентів. Однак ситуація вже кардинально змінилась: службу очистили від «російських кротів». Єдиний спосіб, яким тепер росіяни можуть вплинути – це намагатись знищити керівника СБУ», – резюмує політолог.