Військово-політичний аналітик Олександр Коваленко вважає, що в найближчий час російські сили не матимуть достатньо ресурсів для захоплення Часового Яру. Цю думку він висловив під час телемарафону, коментуючи можливість подарувати президенту Росії Володимиру Путіну «подарунок» до виборів шляхом окупації Часів Яр в Бахмутському районі Донецької області. Зазначено, що вибори мають відбутися в неділю, 17 березня.

«Спроби окупації Часового Яру — це ілюзія, оскільки наразі російські сили не володіють необхідними ресурсами для успішного проведення військових операцій у цьому напрямку перед початком виборів», — наголосив Коваленко.

Експерт відзначив, що для ефективного захоплення Часового Яру окупанти повинні спершу захопити такі населені пункти, як Богданівка, Іванівське, Кліщіївка, Андріївка. «Без контролю над цими територіями вони не зможуть виконати ефективні наступальні операції саме в напрямку Часового Яру», — відзначив аналітик.

Коваленко також зазначив, що очікується, що більш активні військові дії в напрямку Часового Яру розпочнуться вже у другій половині 2024 року. У своєму аналізі він відзначив, що окупанти зараз концентрують свої зусилля на знищенні міста за допомогою артилерії та керованих авіаційних бомб, щоб приготувати ґрунт для подальших військових операцій.

Британська розвідка, що діє в мережі X (Twitter), наголошує, що на даний момент російські війська, які намагаються розширити свій контроль на території, на якій знаходиться місто Часів Яр, зазнають значних труднощів у проведенні повномасштабного наступу. Ці дані вказують на те, що загарбницькі сили фокусують свої атаки на розширення контролю навколо вже окупованого міста Бахмут, яке потрапило під російську окупацію у березні 2023 року.

За звітами, російські війська активно просуваються для захоплення східних частин села Іванівське, а також здійснюють атаки на українські позиції у Богданівці. З урахуванням цих фактів можна зробити припущення, що головною операційною метою Росії на даному напрямку є вживання заходів для захоплення міста Часів Яр, розташованого всього за 5 км від лінії фронту.

Зазначимо, що це не лише підтверджує важливість стратегічного положення Часів Яр, але й відзначає слабкість російських сил у здійсненні ефективного наступу у даному регіоні.

Висловлюємо погляд військового експерта та керівника Центру військово-правових досліджень, Олександра Мусієнка, щодо стратегічної важливості напрямку просування на Часів Яр для окупантів. Він вбачає цей напрямок як ключовий для забезпечення можливості просування російських сил у місто Костянтинівка, а в подальшому — у бік Слов’янська і Краматорська.

Мусієнко підкреслив активізацію російських сил в районі Бахмута та їхню орієнтацію на Часів Яр.

«Складна ситуація в Іванівському і на всьому південному фланзі. Напрямок їхнього удару зрозумілий — це Часів Яр», — зауважив експерт.

Він вказав на важливість зафіксувати цей напрямок для окупантів, пояснюючи, що після взяття Авдіївки цей напрямок став пріоритетним для ворога. Мусієнко додав, що Сили оборони України утримують висоти на цьому напрямку, але виклики залишаються серйозними, зокрема проблеми з відсутністю важкої зброї, артилерії та мін.

«Часів Яр сам по собі розташований на висоті, і фортифікаційні споруди там продовжують добудовуватися», — наголосив експерт, підкреслюючи необхідність більшого обладнання для ведення боротьби на цьому напрямку. Він також висвітлив проблему дронів, які використовуються ворогом, та зазначив, що виклики для Часового Яру зараз є дуже серйозними.

Варто розуміти, що Бахмутському напрямку фронту в Україні наразі головна мета російських військ — просунутися до населеного пункту Часів Яр в Донецькій області.  

Однак, українські військові впевнено стоять на захисті проти агресивних дій противника.