Поки в наші країні триває війна, а українські захисники, як ніколи, потребують допомоги, польські фермери руйнюють техніку для ЗСУ.

Минулої неділі, згідно з інформацією, яку опублікував волонтер Назар Смик на своїй сторінці у Facebook, протестувальники на українсько-польському кордоні пошкодили кілька автомобілів, які транспортувалися на фронт для українських військових.

Засоби масової інформації повідомляють, що польські фермери продовжують свої протести, обмежуючи рух як вантажівок із сільськогосподарською продукцією, так і фур з автомобілями, закупленими спеціально для української армії.

В коментарях до цієї ситуації користувачі мережі вирають обурення тим, що зерно та інша продукція з Білорусі та Росії неперешкоджено ввозяться на територію Польщі, і фермери не створюють жодних перешкод їхньому руху.

Нещодавно литовський прем’єр-міністр Інгріда Шимоніте висловила думку, що Росія підштовхує конфлікт на кордоні Польщі та України. Вона вважає, що акції польських фермерів, які перекривають кордон для огляду транспорту, схожі на спроби Кремля роз’єднати дружні країни.

За її словами, розповсюджені твердження про те, що українське зерно, призначене для транзиту через Клайпеду до третіх країн, потрапляє до Польщі, виглядають як гібридна операція, організована російськими окупантами.

Інгріда Шимоніте наголосила, що спроба демонстрантів заявити, що Литву «використовують у хлібній каруселі», є провокацією, спрямованою на розгон дружби між країнами.

Вона додала, що протести фермерів у країнах ЄС є однією з обговорюваних тем у російській пропаганді.

За офіційними даними, в 2023 році на територію Литви ввезли приблизно 100 000 тонн українського зерна, що, за словами прем’єр-міністра, є дуже невеликою кількістю порівняно з литовським виробництвом.