Україна продовжує відбивати атаки РФ на всіх фронтах, зокрема на Авдіївському напрямку, де російські війська змінили тактику використання штурмових груп, залучаючи більше людей.

Українські військові продовжують утримувати оборону на поточній лінії фронту, ставлячи на безпілотні літальні апарати FPV та обмежену кількість артилерії. Про це повідомив директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець під час інтерв’ю.

 «…Але перевага противника зараз зберігається в особовому складі, артилерії, авіації, також він змінив тактику використання штурмових груп, чисельність ворога у групах стала більшою. Йде конвеєр постачання ворожої сили на лінію зіткнення. Бачимо, що загарбника нам вдається стримувати», — зазначив аналітик.

За його словами, оборонна лінія захисників України, яка проходить у районі населених пунктів Бердичі — Семенівка — Орлівка — Тоненьке — Первомайське, за останній час залишалася практично незмінною.

 «Якщо ми зважимо на зведення Генштабу ЗСУ, то ворог і далі намагається тиснути по всіх ділянках фронту, використовуючи свою перевагу у живій силі та авіації. Найбільш гарячі ділянки – на захід від Авдіївки та Новопавлівський напрямок, де противник після захоплення Мар’їнки намагається розширити свою присутність. Якщо ми подивимося на карту, то лінія оборони Бердичі – Семенівка — Орлівка – Тоненьке – Первомайське не зазнає суттєвих змін після відходу наших військ з Авдіївки», — прокоментував директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express.

Згурець зазначає, що українська армія активно намагається утримувати оборону:

 «По цих всіх основних населених пунктах, де проходить поточна лінія оборони, де є певні умови, що пов’язані з рельєфом, водними перешкодами, українська армія намагається це максимально використати — відповідно, оборона утримується. Наша ставка часом робиться на артилерію, яка є обмеженою, та на FPV- дрони. Бачимо, що загарбника нам вдається стримувати», — підкреслив військовий аналітик.

Згурець підсумував, що ситуація складна, але не настільки критична, як стверджує російська пропаганда, яка намагається показати, що українська оборона зазнає значного тиску і що війська окупантів можуть прорватися на оперативний простір.

Раніше аналітик проводив аналіз по цьому регіону. Зокрема зазначалось, що :

 «Росіяни не захопили село Бердичі. Противник атакував, заходив до центра населеного пункту, але ЗСУ відкинули окупантів. Біля населеного пункту багато водних ділянок. Противнику насправді не так просто зайти туди. До того ж українські військові там ефективно діють. Сьогодні була інформація, що поблизу Степового знищена чергова група противника, яка намагалася атакувати підрозділи ЗСУ.», — зазначив директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express

Згурець також розповів щодо ситуації в Орлівці:

 «Орлівка — вкрай важливий населений пункт. Головнокомандувач ЗСУ Сирський подякував бригадам за те, що вони вибили противника з Орлівки. Сирський сказав, що в окремих командирів було виявлено недооцінку противника і неповне знання ситуації. За його словами, були зроблені висновки. Також забезпечено передачу боєприпасів на цю ділянку, резервів, техніки. Це якраз вплинуло на ситуацію у позитивному плані. «, — констатував він

Підсумовуючи, Згурець зазначив, що ситуація на фронті є дуже складною. Противник продовжуватиме намагатися прорвати нашу лінію оборони. Експерти мають різні оцінки щодо того, де може бути наступна лінія оборони і де краще розташувати війська.

Виражаємо сподівання, що всі ці аспекти були ретельно вивчені, українські військові керівники врахували всі критичні зауваження щодо фортифікації, і наступні лінії оборони будуть достатньо ефективними для стримування противника.