Екс-нардеп України Ігор Марков, який втік у Росію, в ефірі пропагандистської програми “Вечір з Володимиром Соловйовим” на телеканалі “Росія 1” пригрозив, що російські окупанти влаштують бійню в Україні, захищаючи прихожан УПЦ МП.

Марков розпочав з того, що порадів окупації Криму Росією.

У якійсь момент присутній у студії український політолог Василь Вакаров, запитав у Маркова, громадянином якої країни він є, на що той відповів: – “”Я — громадянин України і Росії. У мене два громадянства. А що ти думав, я почну відмовлятися? І ще раз подякую російській владі за те, що мені та моїм дітям надали громадянство”.

Після цього депутат-втікач почав впадати у істерику та вирішив згадати надання Україні томосу.

“Дайте нам, с*ка, тільки привід, із церквою! Ось дайте нам привід уже! Всі, хто туди зайдуть, питання тільки в одному: як сприйме світова спільнота — або миротворцями, або окупантами. Але нас назвуть в будь-якому випадку, ким би ми там не були, окупантами. По-іншому питання вирішитися в Україні не зможе. Ви ці 20 парафій, які Варфоломію пообіцяли, ви у кого їх забрати збираєтеся? У Філарета? Ні! Ви хочете у нас забрати! Ви хочете наші храми передати розкольникам, ви хочете наші лаври забрати! Ось тільки дайте привід — і кров’ю харкнете! Ось це вам точно обіцяю!” — розпалився неадекватний Марков.

Нагадаємо, це вже не перша скандальна заява Маркова з цього приводу на росТБ – “Хто спілкується з розкольниками, той сам стає розкольником. Хто спілкується – той стає опущеним. Ось Варфоломій сьогодні став опущеним в православному світі”, – заявив депутат-втікач наприкінці жовтня.Варто зазначити, що більше половини українців підтримують надання автокефалії Української православної церкви.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Про це свідчать результати останнього соціологічного опитування, які озвучив політичний експерт Ростислав Балабан на прес-конференції.

"За нашими оцінками, 52,8 відсотка – більше половини – підтримують автокефалію. Категорично не підтримують 19,1 відсотка. Чи не цікавляться релігійною темою і питанням автокефалії 19,6 відсотків. Не визначились 8,5 відсотків", – сказав він.

Також результати опитування показали, що курс на євроінтеграцію підтримують 50,2% громадян, на членство в НАТО – 41,5%.

Вселенський патріарх Варфоломій напередодні 85 річниці Голодомору в Україні звернувся до українців і пообіцяв, що Священний синод допоможе з наданням автокефалії української церкві.Собор православних єпископів України, на якому мають оголосити про створення єдиної Української православної церкви і вибрати її предстоятеля, відбудеться 22 листопада.