На півдні перша лінія оборони ЗС РФ «тріщить» з усіх боків, а в полон до Сил оборони потрапляє все більше росіян, здебільшого колишніх в’язнів, які не мають морального настрою воювати. До того ж, на півдні українські захисники спостерігають поповнення у росіян. Щоб утримати позиції сюди звозять колишніх засуджених так званих загонів » Шторм-Z».

Про це розповів Олександр Войтко, військовослужбовець ЗСУ.

За його словами, на південному напрямку ЗСУ дедалі частіше беруть у полон вояків ЗС РФ. Тут також спостерігається збільшення числа в’язнів — із штурмових загонів» Шторм-Z «.

«Через великі втрати окупанти заповнюють «дірки» в особовому складі за рахунок колишніх сидільців. Ставлення до них там вкрай жорстке. У разі спроби відступити — розстріл на місці. У регулярних частинах РФ ситуація не краща. У разі відступу російським військовим загрожує в’язниця або відправлення до «підвалу», — розповів військовослужбовець.

Він зазначив, що «дисциплінарні заходи», які проводить Росія, дещо ускладнює просування ЗСУ на півдні. Окупанти для зміцнення позицій прагнуть швидко сформувати нові загони. Однак для командування ЗС РФ існує ризик — у разі прориву їхніх передових позицій, які утримують ув’язнені та регулярні війська РФ, у них може бути не достатньо резервних сил для зміцнення наступних ліній оборони.

Також додамо, що військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко розповів, що у російських окупантів на півдні України немає взаємозвʼязку та комунікації в обороні. Як наслідок – вони не можуть нічого протиставити просуванню українських військ.

Як пояснив експерт, коли йдеться про прорив будь-яких ліній оборони противника, варто розуміти, що усередині кожної такої лінії – особливо другої – є кілька рубежів.

«Перший рубіж, другий рубіж. І між собою вони взаємопов’язані, є певний взаємозв’язок. Якщо ми говоримо безпосередньо про Запорізьку область, про трикутник Новопрокопівка – Вербове – Очеретувате, то це не просто йдеться про трикутник», – зауважив Коваленко.

Взаємодія окупантів в обороні здійснюється по ширшій лінії фронту, пояснив він. За словами Коваленка, є чотири ключові населені пункти, взаємозвʼязок між якими дає росіянам змогу вести ефективну оборону. Проте на сьогоднішній день такий звʼязок відсутній – як у районі Вербового, так у районі Новопрокопівки і Копані. Не варто забувати і про успіхи Сил оборони України в районі Новофедорівки.

«І без ось цього взаємозв’язку, без узгодженості дій і тощо, і тому подібного, комунікації, назвемо це так, ця оборона не може бути ефективною. І я абсолютно не здивований від того, що зараз у них не те щоби перший рубіж –  перший рубіж у них давно вже був прорваний у південно-західному секторі від Вербового – у них прорвано другий рубіж і триває просування вглиб. Тобто розрив самої другої лінії оборони відбувається для російських окупаційних підрозділів у критичному режимі. А протиставити що-небудь і зупинити цей процес вони просто не можуть», – резюмував Коваленко.

Також варто нагадати, що російські окупаційні війська формують штурмові загони на Лимано-Куп’янському напрямку. Речник Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш повідомив, що загарбники підготували 12 штурмових рот загальною чисельністю біля 2 тисяч осіб.

«Зараз вони працюють на максимально граничних дистанціях зі своєї артилерії, аби убезпечити свої системи від нашого потужного вогневого ураження, оскільки ми бачили, навіть у порівнянні з Бахмутським напрямком, до чого призводить близькість до фронту. Дуже ефективно вони вражаються нашими підрозділами, виявляються та більше вже ніколи після того не стріляють», – розповів речник.