У Києві вперше за 13 років через підтоплення тунелю закрили одразу 6 станцій метрополітену «синьої» гілки, що викликало суспільний резонанс. Але на цьому катаклізми з метро можуть не зупинитися, адже під загрозою підтоплення опиняються і інші гілки метрополітену.

Про це сказав директор аналітико-дослідницького центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко

Зокрема, він розповів, що у Києві може повторитися Куренівська трагедія, та чи є загроза обвалу мосту Метро.

«Для того, щоб визнати міст аварійним, треба провести експертизу. Якби була загроза від цього мосту, то Київський метрополітен першими б викликали комісію та попросили скласти акт. З цього випливає, що якихось критичних порушень у конструкції метрополітен не спостерігає», — каже він.

Та додає, що на «синій» гілці метро тріщини з’явилися після трьох місяців від початку експлуатації в березні 2011 року. Тоді тріщини залатали, і тунель благополучно простояв ще 13 років.

«Саме порушення гідрогеології призвело до вимивання ґрунту навколо тунелю (що, до речі, підтвердила комісія), і це порушення пов’язано з хаотичною забудовою річки Либідь», — наголошує експерт.

Він також відповів, чи заявлених півроку, виділених на ремонт тонелів на «синій гілці» буде достатньо.

«Фактично, там треба вирити котлован глибиною 8 метрів. Технічно це можна зробити, умовно, за пів дня, бо ділянка з тріщинами незначна. Далі потрібно провести ущільнення ґрунту, зміцнення корпусу тунелю, і це технічно це можна зробити доволі швидко. Однак можливі організаційні перешкоди – наприклад, оголошення конкурсів через тендери можуть затягнути процес», — підсумував він.