У Збройних Силах України прокоментували вибухи на аеродромах “Енгельс” та “Дягілєво”. Там вважають, що тепер Росія може перемістити стратегічну авіацію.

Про це заявив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. За його словами, причини “бавовни” на аеродромах – невідомі.

Ця “бавовна”, яка відбулася з незрозумілих причин на території Росії, спричинила реакцію. Може будуть зроблені заходи з переміщення техніки. Літальні апарати, які були пошкодженні, будуть довгий час відновлюватися,
– сказав Ігнат.

За його словами, від цього “радісно, але не легше”, оскільки у Росії ще багато літаків такого типу.

“Але кожна “бавовна” нам на радість, будемо дивитися, як противник реагуватиме на це”, – додав Ігнат.

Можна впевнено стверджувати, що безпілотники, які атакували російські аеродроми були українського виробництва. Є щонайменше дві версії, які “пташки” зробили “бавовну”.

Про це 24 каналу розповів полковник запасу ЗСУ, військовий експерт, льотчик-інструктор Роман Світан. За його словами, це точно не були безпілотники партнерів.

Як наголосив Світан, це міг бути безпілотник Ту-141 “Стриж”, який виробляли у Харкові, починаючи з 1970-х років. Його могли переобладнати під ударний дрон.

Це – 5-тонна машина, яка може нести до 200 кілограмів вибухівки. Звідти могли витягнути капсулу з відеоапаратурою і вкласти вибухівку. Ця машина може йти на швидкості до 1000 кілометрів за годину на дальність у 1000 кілометрів,
– зазначив Світан.

Після розпаду СРСР в Україні залишилося близько сотні таких безпілотників. Летіти “Стриж” може на висоті від 50 метрів, що дозволяє уникати ворожі системи ППО.

З іншого боку, це може бути ударний безпілотник, про розробку якого раніше повідомляли в Укроборонпромі. Там також заявляли про дальність на 1000 кілометрів та бойову частину у 75 кілограмів.

Такі безпілотники реально збити. Однак Росія не може покрити усю свою територію засобами ЗРК. Вони в них переважно розміщені локально. Це дозволяє спокійно пролітати вглиб Росії на кілька сотень кілометрів.

Очевидно, що окупанти не очікували такої блискучої атаки. Тому тепер спробують виправити ці проблеми. Однак вберегти стратегічні бомбардувальники не так легко.

Вибухи на аеродромах у Саратовській і Рязанській областях Росії показали, що російська ППО не може забезпечити захист своїх військових об’єктів.

Військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко у своєму Telegram зазначив, що безпілотник, у використанні якого для удару по аеродромах Росія звинуватила Україну, було б важко не помітити.

“У Росії сталася низка інцидентів, і Конашенков заявив, що виною тому нібито був український БПЛА “Стриж”. Не знаю, в курсі генерал-словоблуд щодо того, що “Стриж” це радянський, відсталий і примітивний БПЛА розміром практично з F-16, що гуде, як провісник Апокаліпсиса, чи ні, але своїм перлом він лише зганьбив російську ППО”, – пояснив Коваленко.

Експерт зазначив, що міжнародні спостерігачі за війною побачили, що незалежно від того, що саме завдало удару по російських аеродромах, воно обійшло хвалену російську ППО і виконало це завдання.

“Тобто ці спостерігачі, яких несамовито бояться в Кремлі, бачать не тільки те, що “друга” армія в світі тягне в зону бойових дій в Україну танки Т-62 і гаубиці Д-1, але те, що у неї по суті немає ППО”, – підкреслив Коваленко.

Експерт також нагадав, що російське ППО вже “ганьбилося” в Сирії та Лівії. Крім того, саме системи російського виробництва “азербайджанська армія клацала як насіння в Карабасі”.

“Російське ППО? Покупців цього мотлоху вітаю з їх капіталовкладенням. Але головне не привітання. Головне, що тепер про це знають всі! Абсолютно все”, – резюмував Коваленко.