Політолог Олег Соскін переконаний, що Путін від Криму не відмовиться, він не може цього зробити за жодних умов.

Зараз Путіну показали, що Україна фактично готова йти на Крим. І тепер у нього залишається варіант “із доброї волі”, як це було, коли росіяни втекли з Києва, Чернігова та Сум, піти із Запорізької, Харківської та Херсонської областей назад, до Криму. Якщо Росія це зробить, то, звісно, напруга бойового зіткнення спаде.

Після цього Путін може сказати, що, якщо українські війська рушать далі – на Крим, він завдасть тактичні ядерні удари по Києву, Львову, Дніпру бомбами до 5 кілотонн.

Так чи інакше Росія втратить захоплені території материкової України, але Путін може зіграти на випередження – відступити в Крим і пригрозити ядерним ударом у разі наступу на півострів. В цьому випадку у Путіна є альтернатива, вибір. І тоді можна починати розмовляти.

Окремо стоятиме питання щодо Донецької та Луганської областей. Їх теж потрібно звільняти. Але, якщо буде завдано удару по Бєлгороду і Курську, тоді можна буде домогтися такої ж ситуації, як і з Кримом: Росія йде “з доброї волі” з Донбасу, а Україна за це не захоплює Бєлгород.

Тоді залишиться тільки питання Криму. А, оскільки всі сторони вже доволі видихлися, з цього питання можна буде проводити переговори.

Це єдиний відносно мирний варіант. Всі інші – не мирні.

Якщо ж Путін не погодиться на такий варіант, це означатиме продовження війни, і вона зайде в зиму з усіма витікаючими наслідками. Війна буде ескалюватися,’розширюватися на територію Білорусі, зокрема.

Описаний вище сценарій – це остання точка, коли ще можна сісти за стіл переговорів. Якщо вона буде загублена, то ніяких переговорів більше не буде – це буде війна на знищення або Росії, або України.