Міністри закордонних справ України й Італії прокоментували критичні заяви деяких італійських партій та громадських діячів стосовно постачання зброї нашій країні та санкцій проти росії.

Про це Дмитро Кулеба й Луїджі Ді Майо сказали на спільному брифінгу в Києві.

«російське вторгнення в Україну поставило питання: на чиєму ти боці. Немає якоїсь проміжної позиції. Якщо ви хочете підтримувати Україну, то ви підтримуєте спротив України, надання їй фінансової та оборонної допомоги», – сказав Ді Майо

Очільник МЗС Італії зауважив, що російська пропаганда намагається змусити повірити, що причиною високих цін на енергоносії є запроваджені проти неї санкції.

«Але ми розуміємо, що це саме росія шантажує Європу газовим питанням. Саме тому ми разом з об’єднаною Європою боремося за запровадження обмежень на ціну газу і диверсифікацію джерел постачання», – зазначив Ді Майо.

Підсумовуючи, він висловив сподівання, що такі критичні заяви залишаться словами, бо «не можна бути і на боці свободи, і на боці автократії». «Ми як уряд Італії вирішили бути на боці свободи», – акцентував глава МЗС. Своєю чергою Дмитро Кулеба додав, що треба говорити відверто: ті люди, які використовують різноманітні аргументи для критики поставок зброї Україні, насправді кажуть наступне:

«Не давайте Україні зброї, нехай росія переможе якнайшвидше. Нам байдуже, скільки українців загине, скільки людей буде закатовано і згвалтовано, скільки міст буде зруйновано. Ми хочемо, щоб росія перемогла, і ми готові прийняти нову реальність, яка виникне після цієї перемоги».

Кулеба додав, що кожен, хто виступає проти постачання зброї Україні, якими б не були його аргументи, насправді виступає за перемогу зла над добром, за перемогу росії над Україною. На його переконання, не можна дозволяти цим людям заводити всіх у нескінченні дебати з цього приводу.

«Якщо вони дивляться вперед, нехай скажуть, що вони мають на увазі, а вони мають на увазі саме те, що я сказав», – резюмував Кулеба.

Як повідомлялося, міністр закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо у червні вийшов з «Руху 5 зірок» на знак протесту проти рішення партії не підтримувати резолюцію про допомогу Україні.

Також Президент Володимир Зеленський під час зустрічі з міністром закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо подякував за підтримку України. Про це він написав у Телеграмі, опублікувавши відео зустрічі.

“Італія стала однією з провідних держав, які підтримали Україну, наше суспільство, вимушено переміщених людей. Дякую міністру закордонних справ Луїджі Ді Майо за візит. А також уряду Італійської Республіки, особисто Прем’єр-міністру Маріо Драґі, всьому італійському суспільству за підтримку незалежності й суверенітету України. Для нас це дуже важливо й цінно”, – зазначив Зеленський.

Як поінформували у пресслужбі глави держави, на зустрічі Президент наголосив, що за останні місяці між двома країнами “вибудувалися відносини, які допомогли Україні вистояти в боротьбі за нашу незалежність”. Він подякував Італії за фінансову та оборонну підтримку України. Глава держави також відзначив лідерство Драґі в підтримці надання Україні статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу.

«На площах найбільших і навіть маленьких міст Італії ми завжди бачили наші прапори поруч з італійськими на підтримку нашого суверенітету й нашого кандидатства», – підкреслив Зеленський.

Водночас він наголосив на важливості лідерства Італії в контексті підготовки восьмого пакета санкцій щодо росії, а також зробив акцент на необхідності запровадження візових обмежень для російських громадян.

«Окремо – велика політична підтримка Італії як на полях Організації Об’єднаних Націй, так і на полях нашого другого саміту Кримської платформи. Я вдячний, що Прем’єр-міністр знайшов час для особистої підтримки (саміту.)», – сказав Президент.