Вороже угруповання на правому березі річки Дніпро дуже вразливе і правильно було б їм відійти та закріпитися на лівому березі Дніпра, але, здається, це політичне рішення Путіна. Таку заяву зробив Роман Костенко, народний депутат України та полковник СБУ.

“Основні резерви армії РФ накопичуються у Криму, а потім йдуть на Південь залізницею або маршовими колонами на лівий берег річки Дніпро, у район Каховки, Мирного та до інших населених пунктів. А далі по двох магістралях, Антонівському мосту та Новокаховській дамбі, переїжджають на правий берег, і це практично єдине місце, де має такий плацдарм російська армія”, – заявив полковник СБУ в ефірі Експресо.

На думку Романа Костенка, розуміючи, які сили та засоби має там противник, і що їх з’єднує тільки два мости, відповідно, якщо всі можливі переправи знищити, то ворог може опинитися в оперативному оточенні.

“Тому з військової точки зору, поки йдуть активні дії на Сході й росіяни намагаються там продавити наші позиції, то на Півдні правильно було б їм відійти та закріпитися на лівому березі Дніпра. Тому, що вороже угруповання на правому березі дуже вразливе, навіть, при тій кількості військ, яка там є. Але, мені здається, це політичне рішення Путіна, тому що він вважає, що залишити Херсон – це втрата його авторитету. Хоча нам це на руку й у нас пріоритет, бо ми маємо побудовані лінії оборони й у будь-який момент  ми зможемо це угруповання закрити на правому березі річки Дніпро. І потім вже будуть інші розстановки сил та засобів. При правильній організації наступальної або блокуючої операції, вони можуть бути під сильною загрозою”, – пояснив Костенко.

А от у Міноборони обіцяють чудові новини до Нового року. До 2022 Україна дійсно може витиснути максимум з цієї “літньої кампанії”, яку зараз проводить, додає військовий експерт, льотчик-інструктор, полковник запасу ЗСУ Роман Світан. Він наголосив 24 каналу, що останні місяць – півтори ситуація на фронті стабілізувалася.

Світан каже, що після того, як стала зрозуміла лінія фронту, стратегічна ініціатива перейшла до нашого командування. Він вважає, що зараз йде планомірне знищення російського угрупування, яке розташоване на території України.

А після того, як наші “подарунки” стали долітати і до Криму, практично всю окуповану територію зараз дістають ЗСУ. І після виконання завдань по знищенню буде поставлене завдання щодо деокупації териіторій,– заявив експерт.

Роман Світан запевнив, що в такому розрізі, в якому до нас заходжитть військова техніка, і якби її збільшити в 2 – 3 рази, то до кінця року є ймовірність звільнення практично всієї окупованої території України, включаючи Крим та Донбас.

Ба більше – він додав, що тут важливе саме збільшення постачання військового озброєння у щонайменше 2 – 3 рази.

“При майже мільйонній армії в Україні озброєння є лише для третини, тобто на 300 – 400 наших військових. А решта – це практично “легка” піхота, яку можна використати в оборонних боях, але точно не в наступальних”, – відповів Світан.

На думку полковника запасу ЗСУ Романа Світана, Україні зараз треба наступальне озброєння, яке нам обіцяли.

Майже всі гранти, зокрема і ті три мільярди від США, які будуть виділятися Україні, піде в основному на наступальне озброєння. І після його отримання можна буде говорити про те, що ЗСУ будуть планувати наступальні операції щодо звільнення територій, – підсумував експерт.