Президент України Володимир Зеленський виступив на саміті лідерів країн Північноатлантичного альянсу із закликом до керівництва та членів Альянсу більше не казати, що українська армія не відповідає стандартам організації.

Відповідне звернення опубліковане у Telegram-каналі глави держави. За його словами, Україна показала, на що здатна і як багато вона може дати загальній безпеці у Європі та світі.

НАТО має розуміти – зараз ми в “сірій зоні”. Між Заходом та Росією. Але ми світлі люди! І ми захищаємося вже місяць! Місяць героїчного опору. Місяць найчорніших страждань. Місяць безкарної руйнації мирної країни, а разом із нею – всієї архітектури глобальної безпеки. Все це – на очах у всього світу, – сказав президент.

Зеленський нагадав лідерам НАТО про те, що Росія є дуже має дуже потужні запаси військової техніки, оскільки є дуже мілітаризованою. Через це вона значно переважає над ресурсами України, яка інвестувала впродовж тридцяти років у все, окрім смерті.

За десятки років Росія накопичила чималі ресурси. Військові ресурси… техніку, авіабомби і ракети. Вони вкладали шалені гроші у смерть, поки світ інвестував у життя, – сказав він, пояснюючи, що Україна потребує підтримки Заходу.

Президент підкреслив, що це його повторне звернення від України. До Північноатлантичного альянсу він звернувся рівно місяць тому – у перший день повномасштабного вторгнення. У цей день відбулося засідання комісії Україна-НАТО, але було невідомо про те, що на ньому звучало звернення Зеленського.

Ще 24 лютого я звернувся до вас із абсолютно зрозумілим, логічним проханням. Допомогти закрити наше небо. Убезпечити наших людей від російських бомб і ракет. Ми не почули ясну відповідь, – дорікнув він союзникам.

Володимир Зеленський розкрив деталі українського запиту. Він спрямований на те, щоб врятувати від знищення українські міста та їхнє населення.

Україна не має потужної протиракетної зброї, має значно меншу авіацію, ніж Росія… Україна зверталась до вас по літаки. Щоб ми не втрачали стільки людей. Ви маєте тисячі бойових літаків! Але не дали нам жодного. Ми звертались по танки. Щоб ми могли деблокувати наші міста, в яких Росія тримає в заручниках сотні тисяч людей, штучно створює голод, буквально знищує в попіл житлові квартали. Ви маєте не менше 20 тисяч танків! Україна просила один відсоток від усіх ваших танків! Віддати нам чи продати. Але ми не маємо ясної відповіді… – розповів Володимир Зеленський.

Зеленський додатково наголосив, що просить НАТО надати Україні один відсоток літаків Альянсу, а також системи залпового вогню, протикорабельну зброю, а також засоби протиповітряної оборони. Президент підкреслив, що Україна вдячна усім союзникам за вже надану військову допомогу, але її недостатньо для ефективної зупинки наступу РФ.