Окупанти насильно вивозять тисячі жителів Маріуполя до Росії.

Мешканців Лівобережного району міста, який російська армія тримає в облозі та щодня завдає авіа ударів, закидає бомбами та обстрілює ракетами, починають масово вивозити на територію Росії. Станом на 24 березня під незаконну депортацію потрапило вже близько 15 тисяч маріупольців.

Як повідомили у Маріупольській міській раді, це десь половина від усіх мешканців, які й досі перебувають у цьому районі.

Відомо, що окупанти в ультимативній формі змушують і так змучених війною людей сідати в автобуси. Також є відомості, що російські окупанти відбирають у людей паспорти та інші українські документи, що посвідчують особу. Вивезених людей спершу доставляють у так звані фільтраційні табори від куди потім перерозподіляють по різних віддалених містах Росії. Сьогодні відомо, що близько 6 тисяч маріупольців вже насильно вивезли на територію окупанта, – йдеться у повідомленні.

Також у міськраді стверджують, що незважаючи на те, що російська сторона регулярно заявляє про можливу евакуацію людей на підконтрольну Україні територію, цього зробити не вдається. Протягом останніх 20 днів окупанти блокують евакуаційну колону та не дають змоги безпечно врятувати людей.

Наразі евакуаційні автобуси для маріупольців, які виїхали із Запоріжжя до Бердянська, заблоковані.

Очевидно, що це робиться лише для того, щоб не дати людям можливості повернутись на підконтрольну Україні територію. Незважаючи на те, що саме цього хочуть жителі українського міста, – наголошує українська влада міста.

Міський голова Маріуполя Вадим Бойченко повідомив, що влада формує базу депортованих маріупольців і працюватиме над поверненням їх в Україну.

Те, що роблять російські окупанти не піддається жодному поясненню. Спочатку вони блокують мирне місто, цілеспрямовано починають убивати людей, а потім насильно вивозять на свою територію. Україна таке переживала лише за часів Другої світової війни. На жаль, історія повторюється. Тільки тепер замість нацистів – рашисти. Наразі ми формуємо базу депортованих маріупольців і працюватимемо над їх поверненням в Україну, – заявив він.

Додамо, як раніше повідомляла віцепрем’єр – міністр з реінтеграції окупованих територій Ірина Верещук, щодня українська влада намагається евакуювати з Маріуполя по 3-4 тисячі людей, які йдуть пішки. Важливо й те, що деколи їм доводиться долати близько 10-20 кілометрів.