Російські війська підірвали греблю Каховської ГЕС – станції, що забезпечує південь України електроенергією та прісною водою. Також ця станція є важливою для роботи Запорізької АЕС.

В ефірі “24 Каналу” військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан попередив, що після підриву ГЕС Україні може погрожувати інший “сюприз” від загарбників.

Роман Світан нагадав, що російські війська замінували Запорізьку АЕС та підходи до кримського заводу “Титан”. Тому існує можливість того, що росіяни підірвуть і їх на будь-які наслідки росіянам начхати.

“Потрібно розуміти і готується до того, що росіяни підуть на все, щоб зупинити наступ ЗСУ. Зараз вони готові підірвати все, щоб влаштувати екоцит. Принаймні намагатимуться робити це скрізь, де тільки можна. Станцію ЗАЕС також можуть підірвати. Там заміновані підходи” до ядерного полігону, ось це небезпечно”, – наголосив Роман Світан.

Полковник запасу ЗСУ також зазначив, що інспектори МЕГАТЕ, які там зараз перебувають – не дають зробити підрив ЗАЕС. Вони купируватимуть цю проблему або намагатимуться це зробити. Але питання в тому, чи вийде у них зробити це.

“Якщо вони рвонуть хоча б одну ємність, то збитки зазнає Росатом. Він відразу ж буде викреслений зі світової системи, а це сотні мільярдів доларів”, – заявив Роман Світан.

До того ж, небезпечний завод “Титан” в окупованому Криму, який вони мінують. Знову ж таки росіяни готуються його підірвати.