Українські військові готуються посунути ворога абсолютно з усіх незаконно ними захоплених територій України. У ЗСУ є план дій, згідно із яким окупанти втечуть із Криму навіть без бою.

Росіянам не вдалося нічого виграти, підірвавши Каховську ГЕС. Про це українському телеканалу повідомив військовий аналітик, майор запасу ЗСУ, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман.

Олексій Гетьман наголосив, що Генштаб ЗСУ прогнозував, що росіяни здійснять підрив дамби для стримання контрнаступу українського війська. Вперше на міжнародному рівні про це говорив сам президент країни Володимир Зеленський ще у жовтні 2022 року, коли окупанти почали туди завозити вибухівку.

З огляду на це українська сторона пропрацювала не один варіант плану дій. Останній злочин Росії не змінив наші спроможності для ліквідації противника, а, навпаки, посилив бажання запустити незворотний процес усунення ворога.

«Росіяни сподівалися, що таким чином вони зможуть зупинити, відтермінувати чи взагалі скасувати наш контрнаступ, але це було їхньою помилкою» – зауважив Гетьман.

Експерт вважає, що могла бути й ще одна причина підриву греблі. Окупанти розуміли, що витримати наші наступальні дії вони не здатні, а робити “жест доброї волі” було не дуже доречним, адже навіть люди, зомбовані російською пропагандою, навряд чи б у це повірили.

“А в України тим часом є такий план, що ми можемо звільнити Крим від російських військ навіть не заходячи по суходолу на півострів, оточивши ракетними та артилерійськими ударами”, – пояснив майор запасу.

Завдяки ефективному пропрацюванню різних планів дій Україна зможе досягти звільнення своїх територій із меншими втратами.

«Росіяни не прорахували всі деталі при теракті на ГЕС. Насправді це полегшить завдання ЗСУ в Криму. Тому що, коли почнуться проблеми з питною водою, це буде додатковим навантаженням на військові підрозділи РФ, бо їм треба буде думати, звідки привозити воду, як її розподіляти тощо.

Швидше за все, зараз вода в Криму буде привозна, її розподілятимуть певним чином між військовими підрозділами в тимчасово окупованому Криму. Так само треба буде вирішувати проблему водопостачання для цивільного населення. Це додаткова проблема, яка, звісно, піде нам на користь.

Недарма часто кажуть, що такі дії, як підрив греблі, – це як постріл у ногу. Хоча це може бути зроблено для того, щоб під виглядом евакуації цивільних вивозити також окупаційних “керівників” – Аксьонова і решту, яким потрібен був привід, щоб виправдати свою втечу» – зауважив Гетьман.

Також експерт поділився думкою про майбутні плани Путіна.

«Важко прогнозувати дії божевільного. Зазвичай це не прогнозується. Але можна припускати. Мене найбільше хвилює стан справ на Запорізькій АЕС, куди приїжджає комісія МАГАТЕ. Не лише тому, що погіршилася ситуація з постачанням води, адже для охолодження реакторів вони брали воду, зокрема, з Каховського водосховища.

Але ми пам’ятаємо, що там відбувалося останніми тижнями, коли співробітникам АЕС навіть забороняли дивитися по сторонах, посилили контроль співробітників, які обслуговують станцію. Тобто не виключено, що окупанти там щось готували. Цілком можливо, що вони спробують вчинити щось на кшталт того, що зробили на ГЕС.

Дуже важливим буде візит МАГАТЕ на цю АЕС. По суті, думаю, вони хочуть подивитися, замінована станція чи ні. Але не факт, що росіяни допустять місію до всіх об’єктів. У всякому разі, після цього візиту вже можна буде робити якісь припущення» – підкреслив Гетьман.