Сьогодні війна вже на вирішальному етапі, але в українських захисників недостатньо сил, щоб відкинути ворога на сході й півдні.

Про це в інтерв’ю Obozrevatel розповів екс-заступник начальника Генерального штабу ЗСУ, генерал-лейтенант Ігор Романенко.

“У нас недостатньо сил для того, щоб остаточно зупинити наступ противника по всій лінії фронту, а також відбити війська РФ від Харкова та підготуватися до контрнаступної операції оперативного рівня в районі Херсона. Для цього нам потрібні сили”, – сказав він.

Україні потрібне масоване і швидке постачання озброєнь, щоб відбити ворога, пояснив Романенко. За його словами, завданням нашої оборонної операції є зупинення РФ на всьому фронті, щоб противник сам перейшов до оборони.

“Хотілося б, щоб у поточному році Україна виконала ті оперативні завдання, контрнаступальні операції у різних напрямках, про які я згадав – у районі Харкова, Донецька, Луганська, Херсона та Запоріжжя. Завдання нашої оборонної операції полягає в тому, щоб зупинити противника на всьому фронті та змусити його перейти до оборони. Якщо вдасться, цей етап має перерости в оперативну паузу. Якщо ні, то під час подальшого ведення бойових дій нам необхідно формувати оперативний стратегічний резерв”, – відповів Романенко.

Водночас він наголосив, що Захід має активніше постачати озброєння ЗСУ вже зараз, оскільки “всю нашу стратегію не можна переносити на весну”: “Ми хочемо отримати відповіді від керівництва наших союзників зараз – практичні відповіді у наданні відповідних поставок, масованих та швидких”.

Постачання зброї в Україну напряму пов’язано з вірою Заходу в можливість української перемоги – на цьому наголошували численні західні оглядачі ще з перших днів широкомасштабного вторгнення Росії в Україну. Українці заявляють, що не збираються складати зброю та мають намір звільнити всю територію країни від російської окупації. З іншого боку, українська перемога пов’язана з тим, чи матиме українська армія достатньо ресурсів, щоб перейти в наступ. Яким може бути цей наступ? Про які небезпеки попереджають західні експерти?

На своїй сторінці у твітері голова спеціальної комісії Верховної Ради з питань моніторингу отримання та використання озброєння, кримчанин Рустем Умеров написав: «ЗСУ звільнили 1028 населених пунктів. Ще 2621 досі перебувають під контролем загарбників. Ми повернемо всі окуповані території. Завдяки підтримці наших партнерів наші передові позиції зміцнюються. І ще #HIMARS надходять…»

Звільнення території на стратегічно важливому півдні є також підготовкою для наступу, бо готує для нього плацдарм, каже Мік Раян, генерал-майор австралійської армії у відставці та співробітник Вашингтонського Центру стратегічних і міжнародних досліджень.

«Це важливо, особливо, якщо розглядати відвойовану на даний момент територію з точки зору скорочення матеріально-технічного забезпечення Росії та створення точок запуску для наступних атак», – твітує військовий експерт.

На думку експерта, Київ поспішає – він хоче завадити планам анексії цих територій з боку Росії. Те, що такі плани існують, нещодавно повідомляв представник Білого дому, який посилався на розвідувальні дані та дані з відкритих джерел.кий є критично важливим для російських поставок.

У низці твітів Мік Раян описує, яким він бачить український наступ. Спершу, як він вважає, українські сили націляться на об’єкти «російського матеріально-технічного забезпечення, протиповітряної оборони, резерви, засоби захисту від безпілотників, командні пункти та шляхи постачання з Криму».

Це – підготовчий етап, який передує виступу українських бойових підрозділів, механізованої та моторизованої піхоти, танків, інженерних та артилерійських військ.

Друга ознака, за якою можна буде впізнати підготовку українського наступу,– це інформаційна кампанія, спрямована на деморалізацію противника, вважає військовий експерт.

«Іншим аспектом глибокої битви є націлювання на уми росіян. Російське командування стане мішенню для операцій з обдурювання. Російські солдати та підрозділи будуть об’єктами психологічних операцій з метою (подальшого) погіршення їхнього бойового духу та згуртованості», – зазначає генерал у відставці.