Наявність в української армії реактивних систем залпового вогню HIMARS та далекобійних снарядів до них здатна прискорити завершення війни на умовах України.

Про це заявив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк.

На своїй сторінці в соціальній мережі Twitter він зазначив, що українській армії важливо отримати ракети для HIMARS, які здатні долати відстань більш ніж у 100 кілометрів. Це дозволить ЗСУ зменшити загибель мирного населення від ударів російської армії, знизити економічний тиск на Європу, а також зменшити російський міграційний та продовольчий шантаж. Більше того, Подоляк назвав HIMARS чудовим вимикачем російської гордовитості, яку кремлівські політики демонструють упродовж останніх місяців.

“Проста логіка: чим далі летітимуть ракети HIMARS (100+ кілометрів), тим швидше закінчиться війна. Менше втрат серед мирного населення, менший економічний тиск на Європу, менше російського міграційного та продовольчого шантажу. HIMARS – відмінний “вимикач” російської пихати. .” – зазначив Подоляк.

Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк заявив, що HIMARS дали зрозуміти російським загарбникам одну просту річ: окупаційне життя для них не малина і ніколи такою не стане.

“Вони будуть постійно мати великі проблеми і зазнавати величезних втрат”, – сказав попередньо український політик в ефірі марафону FreeДОМ.

За словами Подоляка, американські РСЗВ вирішують просте завдання – забезпечують ефективне ведення артилерійської далекобійної позиційної війни. Зрештою, все вирішує кількість пострілів. Коли HIMARS вдарили по ворожих центрах складування боєприпасів і порушили постачання цих боєприпасів до артилерійських систем російських військ, ситуація для РФ істотно погіршилася.

“По-перше, це дозволило нашим солдатам відчувати набагато комфортніші умови знаходження на передньому краї. По-друге, це суттєво налякало РФ з погляду ведення подальшої війни”, – пояснив радник керівника ОПУ.

Потім він ще раз пояснив, наскільки важливими є для України HIMARS.

«Вони ж як думали? Що будуть просто “прасувати” нас максимальною кількістю пострілів у день артилерійськими снарядами і, відповідно, деморалізувати нашу передню лінію. І поступово, крок за кроком, видавлювати нас з нашої території. Ось HIMARS змінили цю картинку. І чим більше HIMARSів, тим більше жорстокий збиток буде завдано логістичним центрам російського постачання і тим швидше вони зрозуміють, що їхнє життя в тому огидному стандарті, в якому вони звикли вести війну, буде порушено».

Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк зазначив, що для нашої країни зараз у пріоритеті вдосконалення протиракетної оборони, оскільки останнім часом почастішали ракетні обстріли міст.

У цьому контексті він згадав про військову допомогу Заходу:

“Я думаю, що ці поставки якраз будуть. Мені здається, що емоційно у наших партнерів вже немає сумнівів у тому, що це потрібно робити (постачати кошти ПРО – ред.)”.

Про це політик розповів раніше в інтерв’ю Семену Єркіну.

У ході бесіди Михайло Подоляк підкреслив, що війну обов’язково потрібно закінчити правильно, оскільки інакше доведеться несолодко не лише Україні, а й усій Європі.

Адже якщо Росія залишиться у тому вигляді, в якому вона існує зараз із погляду політичної еліти та управлінської вертикалі, то багатьом європейським країнам доведеться перерозподіляти суттєві частини внутрішнього бюджету на закупівлю озброєння та техніки. Адже до цього вони не переймалися озброєннями, як РФ, а витрачали свої ВВП на якість життя, на сервіс, в якому живуть люди.

У разі перемоги Росії Європі доведеться значну частину бюджету витрачати на озброєння, що неминуче спричинить різке погіршення якості життя європейців.

 “Навіщо країнам це робити? Відповідно, сьогодні багато держав намагаються допомагати Україні, враховуючи дефіцит військової техніки на глобальному ринку, – зазначив Подоляк. – Але проте працюють виробництва, відкриваються склади, розконсервується техніка. Вона наводиться в стан боєздатності і все це буде на полях України”.

Також український політик підкреслив, що неправильний вихід із війни означатиме неминучість ще однієї відкладеної війни, подальшої ескалації та повної руйнації архітектури глобальної безпеки, що в принципі не дозволить людській цивілізації прогресувати.