Народні депутати після зняття з них недоторканності не несуть відповідальності за свої голосування, сказав голова парламенту Дмитро Разумков під час погоджувальної ради, коментуючи справу щодо Харківських угод. Зазначимо, що подібне явище називається індемнітет.

«СБУ вже прийшла з відповідними рішеннями до суду, хто як голосував. На щастя чи на жаль, народні депутати не несуть відповідальність за свої голосування. Індемнітет він залишається. Я добре пам’ятаю Конституцію, статтю 80. Тому я не впевнений, що можна реалізувати в повному обсязі ту ідею, яка озвучена», – заявив він.

Окрім цього Спікер Верховної Ради пояснив свою відсутність на останньому засіданні Ради національної безпеки і оборони “прикрим співпадінням”.

Разумков пояснив, що 11 березня мав відрядження до Хмельницької області, оскільки засідання РНБО планувалося на 12 березня.

“Була зміна в початку засідання РНБО. Навіть був відповідний лист на п’ятницю, і виходячи з цього, формувався мій графік і відрядження до Хмельницької області було закладено на четвер. Але в середу ситуація змінилась, і перенесли [засідання РНБО] на четвер”, – сказав спікер.

“Я говорив з секретарем Ради національної безпеки і оборони і питав його: “П’ятниця? Точно?”. “Так”. Тому в четвер було відрядження, в п’ятницю я був на робочому місці. Я сподіваюся, що таких прикрих співпадінь не буде і я зможу потрапити на засідання РНБО”, – додав Разумков.