Україна не торгує своїми територіями, тому розмови та пропозиція залишити Росії окупований нею у 2014 році Крим в обмін на “мир” нерелевантні: немає “жодної юридичної, політичної чи моральної причини, чому українці мають поступатися бодай сантиметром української землі”.

Так, у Міністерстві закордонних справ відповіли на “пропозицію” президента Бразилії Лули да Сілва.

7 квітня 2023 року на зустрічі з журналістами Лула да Сілва сказав, що російський диктатор Володимир Путін “не може захопити територію України”, але, “можливо, потрібні переговори про Крим”, і “Зеленський теж не може хотіти всього”, а “світ потребує спокою”.

Представник відомства Олег Ніколенко уточнив, що Україна “цінує зусилля президента Бразилії щодо пошуку рішення стосовно припинення російської агресії”, але додав, що українці територіями не торгують.

“Українська позиція залишається незмінною: будь-які посередницькі зусилля щодо відновлення миру в Україні мають базуватися на повазі до суверенітету та повного відновлення територіальної цілісності України відповідно до принципів Статуту ООН”, – наголосив дипломат.

Президент Бразилії Лула да Сілва заявив, що президент України Володимир Зеленський “не може хотіти всього”, і запропонував віддати Кримський півострів Росії заради припинення війни. Про це бразильський лідер сказав під час зустрічі з журналістами, повідомляє видання Le Figaro.

Лула да Сілва сказав, що російський диктатор Володимир Путін “не може захопити територію України”.

“Можливо, потрібні переговори про Крим. Але те, що він (Путін. – Ред.) захопив додатково, він повинен переглянути”, – сказав президент Бразилії. “Зеленський теж не може хотіти всього… Світ потребує спокою… Ми повинні знайти рішення”, — додав він.

Головний радник Лули з міжнародних справ Селсо Аморім наприкінці березня зустрівся в Москві з Путіним і міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. 17 квітня очікується візит Лаврова до Бразилії.

Водночас, в Офісі президента постійно наголошують, що Україна не піде на жодні територіальні компроміси і це так само стосується питання Криму.

«Ми точно, за дуже короткий час, з історичної точки зору це дуже мало шість місяців, чи п’ять, чи сім місяців, ми будемо знаходитись в Криму. Можливо, це занадто оптимістично, але це оптимізм, який є математично вивіреним. Я ще раз кажу, немає в Росії достатнього ресурсу, щоб втримати ситуацію. Логіка війни, абсолютно очевидна, і ми точно можемо проговорити реалії Криму на набережній в Ялті. І ми зможемо точно говорити про абсолютно ефективне майбутнє Криму», – зазначив радник Офісу президента України Михайло Подоляк в інтерв’ю українському виданню.

25 березня президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва, який мав вирушити до Китаю для переговорів із головою КНР Сі Цзіньпіном, відклав свою поїздку на невизначений термін через пневмонію.

ЗМІ повідомляли, що президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва під час свого візиту до Китаю хотів запропонувати створити «мирний клуб» для посередництва у припиненні війни в Україні.

Видання The Financial Times писало, що бразильський лідер прагне відновити дипломатичний вплив Бразилії після відносної ізоляції попереднього уряду Жаїра Болсонару, але чинить опір об’єднанню із західними країнами, які надсилають зброю в Україну.

«Ми дуже зацікавлені у сприянні або допомозі в організації зустрічі, яка призведе до мирного процесу. Президент багато разів говорив, що він багато чує про війну, але дуже мало слів про мир. Він зацікавлений у мирних розмовах», – заявив міністр закордонних справ Бразилії Мауро Вієйра.