Вранці 8 грудня окупанти випустили 19 крилатих ракет над територією України, ініціюючи можливий ряд подій – це або перша спроба перевірити реакцію, або початок систематичних ракетних атак.

Важливим є висновок військово-політичного аналітика Олександра Коваленка, який визначив цей ракетний удар як несподіваний і неординарний. Зазначається, що для реалізації цієї атаки російські загарбники задіяли 7 стратегічних ракетоносців-бомбардувальників Ту-95МС, на кожному з яких було встановлено від 2 до 4 ракет, хоча можливість встановлення до 8 ракет на кожному літаку також враховується.

Він зазначив, що ця атака могла бути «пробою пера».

«Якщо чесно, пуск для мене дивний. Якщо він був орієнтований на енергетичну інфраструктуру, то, знову таки, терпіння не вистачило? Адже погодні умови не відповідають максимальному ефекту від таких ударів. Або ж це була проба пера, з урахуванням вельми інтенсивних експериментів з траєкторіями і маршрутами дронів-камікадзе, які проводилися особливо завзято росіянами в листопаді», – припустив експерт.

За оцінкою Коваленка, найближчими днями стане зрозумілим, чи були недавні ракетні пуски частиною системної стратегії. Ця атака може бути як спробою оцінити реакцію, так і першим етапом у послідовних ракетних нападах.

В ніч на 8 грудня російські окупанти випустили 7 дронів-камікадзе «Шахед» над територією України, з яких 5 були успішно збиті. Коваленко обчислив, що за перший тиждень грудня Росія застосувала 136/109 дронів-камікадзе Shahed-131/136.

«Інтенсивність доволі висока, але не перевищує показники травня чи вересня, а тому, у грудні може бути приблизно такою ж. Однак, у разі відновлення росією ударів крилатими ракетами, в комплексі з ними може нести набагато більше загроз, ніж окремо», – зазначив експерт.