Як висловився начальник Генерального штабу Збройних Сил України, генерал-лейтенант Ігор Романенко, росіяни незважаючи на важкі погодні умови, будують плани по захопленню Луганської та Донецької області в межах адміністративних кордонів до кінця поточного року. Саме таку мету визначив кремлівський лідер Володимир Путін.

За словами Романенка, у Кремлі вже все розрахували. Проте їхні розрахунки припадають на те, що до 4 листопада вдасться окупувати території двох областей. Проте українські захисники зруйнували всі плани Москви, і тому терміни окупації територій в РФ перенесли на кінець року.

«Якщо у противника є сили та засоби — а він їх зосереджує, — він може наступати. З кінця січня російське угруповання на сході, яке сформували, понад 120 тисяч, поповнюється озброєнням, технікою, особовим складом з боку противника, тому має потенціал для виконання подальших завдань, у тому числі в зимовий період. Тому прив’язка до сезонів не має великого сенсу», — пояснив Ігор Романенко.

Крім того, генерал-лейтенант підкреслив, що стратегія українського військового керівництва передбачає необхідність неперервної протидії протягом усього року та у будь-який час доби.

«Питання тільки в тому, щоб нашим Силам оборони давали необхідні ресурси для виконання оборонних завдань і за наявності можливостей для нанесення противнику контрударів», — підсумував Романенко.

Під кінець він наголосив, що важливим елементом в системі оборони є будівництво інженерних споруд, мінування напрямків можливого наступу противника та загальна організація оборони на найбільш небезпечних ділянках.