Наступні місяці українскі бійці активно діятимуть на трьох важливих напрямках. Мова йде про Запорізьку та Донецьку області і про Лимано-Куп’янську вісь.

Про це повідомив військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко.

«В найближчі місяці це будуть саме оборонного характеру бойові дії принаймні по трьох плацдармах — Запорізька та Донецька області, Лимано-Куп’янська вісь, тобто адміністративна межа між Луганською та Харківською областями», — сказав експерт.

За словами Коваленка, у ЗСУ завжди є плани на різні ситуації, але наразі основне завдання — не просто звільнити території, а максимально виснажити ворога, щоб він не міг продовжувати агресію. Українські військові намагатимуться не тільки розширити контроль над територіями, але й завдаватимуть максимальних втрат та виснажувати противника.

Експерт зазначив, що на деяких напрямках боротьба може ускладнюється через погодні умови та дії супротивника. Наприклад, на лівому березі Херсонської області окупанти посилюють свою присутність, що робить нашу оборону важчою.

«З іншого боку, я не виключаю, що буде трохи інша тактика Сил оборони України по лівому берегу Херсонської області. Там можуть відбуватися трохи іншого характеру дії», — додав Коваленко.

На його думку, українські плацдарми весь час залишаються стійкими. Не дивлячись на різноманітні фактори, такі як кількість живої сили окупантів та погодні умови, експерт не виключає можливих змін на цьому напрямку вже на початку 2024 року.

«Росіяни збільшили свою присутність на лівому березі, збільшили групу військ до 68 тисяч особового складу, хоча до того було 65 тисяч. Вони намагаються зараз якось блокувати наші дії по лівому берегу, але наші плацдарми там продовжують залишатися», — зазначив він.

Згідно з експертом, за певних обставин «на початку 2024 року будуть відповідні зміни щодо нашого плацдарму».

Крім цього, на лівому березі Херсонщини ЗСУ продовжують відбивати атаки росіян. Незважаючи на спроби окупантів засипати військових авіаційними бомбами, українські воїни мужньо утримують свої позиції.

Про це повідомив депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань.

«На лівобережжі Херсонщини ЗСУ продовжують утримувати плацдарми. Окупанти дійсно намагаються засипати наші позиції керованими авіаційними бомбами. Згідно з повідомленнями у районі селища Кринки окупанти за добу випускають по 30 таких бомб. Така ж ситуація по всій території лівобережжя Херсонщини. Втім, весь плацдарм продовжує утримуватись нашими захисниками», — сказав він.

За словами депутата, росіяни масово використовують авіаційні бомби та випускають значну кількість боєприпасів, особливо у районі селища Кринки. Однак, українські захисники продовжують тримати контроль над цими територіями.

Крім цього, росіяни створюють додаткові резерви для перекидання їх на лівобережжя Херсонщини.

«Окупанти змушені перекидати додаткові підрозділи із Запорізької області на цей напрямок. Також вони активно формують додаткові резерви. Адже героїчна робота наших хлопців наводить паніку серед окупантів. Всі плани росіян на цій ділянці фронту руйнуються», — додав Хлань.

Незважаючи на спроби окупантів підсилити свої позиції та перекидати додаткові підрозділи з інших регіонів, захисники працюють активно, що викликає паніку серед окупантів. Такі дії українських військових руйнують плани окупантів на фронті.

Нагадаємо, ЗСУ просунулись на лівому березі Херсонщини та перекидають додаткові підрозділи. Натомість окупанти мають проблеми з організацією командного управління. На цьому напрямку в них знижується бойовий дух та потужності.

Зокрема, у ISW зазначають, що постійні заяви Росії про прибуття українських підкріплень на східний берег річки Дніпро свідчать про те, що російські війська намагаються перешкодити спробам України постачати і зміцнити свої позиції на лівому березі Херсонської області.