Атака по російському кораблю-розвіднику “Іван Хурс” стала дуже серйозним ударом по Чорноморському флоту РФ, адже окупанти все більше втрачають можливості моніторингу ситуації в Чорному морі.

Як зазначив військовий експерт Владислав Селезньов, ця атака посприяє в підготовці до деокупації Криму. І що б російські пропагандисти не говорили про ситуацію з “Іваном Хурсом”, Чорноморський флот РФ опинився в цугцвангу. 

“Почнемо з того, що корабель знаходився за 400 кілометрів від бази Військово-морських сил України в Одесі. По кораблю завдали удару кілька морських безпілотних платформ. Російські пропагандисти розповідають, що українські Військово-морські сили знищені і не становлять загрози для ЧФ РФ. Як бачимо, є нюанси. Не просто так російські кораблі, які несуть на своєму борту ракети морського базування “Калібр”, ховаються все далі і далі на схід від Криму. Думаю, що вони взагалі відійдуть ближче до Новоросійська, щоб убезпечити себе від протикорабельних ракет, які є на озброєнні української армії – “Нептун” і “Гарпун”, – підкреслив експерт в ефірі телеканалу FREEДОМ .

За його словами, для російських окупантів ситуація погіршується. Можливості ЧФ РФ зводяться нанівець. 

Експерт нагадав, що в Росії збиралися побудувати цілу лінійку такого типу суден. Кораблі-розвідники повинні були надійти на озброєння в усі чотири флоти РФ, проте цього не сталося.

“Очевидно, що російські окупанти абсолютно чітко розуміють важливість проведення розвідки всіх типів. Не просто так вони свого часу на українських вишках, вкрадених ще в лютому-березні 2014 року, розміщували специфічне обладнання для ведення радіотехнічної розвідки – щоб повністю моніторити акваторію Чорного моря в районі узбережжя Одеси. Але українські “Нептуни” і “Гарпуни” ліквідували військові об’єкти на газодобувних вишках”, – зазначив Селезньов.

Атаки по кораблях РФ призводять до того, що росіяни “сліпнуть” і отримують менше можливостей для моніторингу надводної і підводної ситуації в Чорному морі. Це на руку українським військовим, адже дозволяє готуватися до нових операцій, спрямованих на звільнення Криму. 

“Українська армія готує поле майбутньої битви шляхом знищення ворожих військових об’єктів будь-яких типів, класів і ступеня важливості. Для цього використовуються дрони і повітряного, і морського базування, і інші типи озброєнь. А на території Криму діють партизани. Що б там російські пропагандисти не розповідали, я думаю, що найближчим часом безпосередньо від севастопольських партизан ми дізнаємося і реальний стан лівого борту в районі корми “Івана Хурса”, і інші дані. Всі вони вкрай важливі для оцінки ситуації і, відповідно, підготовки майбутніх атак на військові об’єкти в Криму”, – резюмував Селезньов. 

До слова, загальне відчуття таке, що українські війська наступного тижня наростять інтенсивність атак або перейдуть на деяких ділянках у наступ Багато, здавалося б, спорадичних дій українських військ дедалі більше перетворюється на чітку систему, вважає політолог Володимир Цибулько.

“Схоже, противник розпочинає протидію, але всі його маневри більше нагадують латання дірок в обороні, спробу наздогнати, реагувати на ситуацію, а не превентивні заходи, – зазначає експерт. 

І це дозволяє українським військам утримувати ініціативу. Тепер, навіть після переможної тріскотні про нібито захоплення Бахмута, росіяни заговорили про те, що насправді українські війська володіють ініціативою в тому районі, не кажучи вже про південний напрямок”.

За словами Володимира Цибулька, удари по Бердянську, Маріуполю, Краснодару, Ростову створюють відчуття приходу війни на територію самої ерефії. А неспроможність російської ППО протистояти ударам доводить населення російського прикордоння до невіри в путінську системи, до розчарування в ній.

 “Спільне відчуття таке, що українські війська наступного тижня наростять інтенсивність атак або перейдуть на деяких ділянках у наступ, наприклад, на новопідтягнуті до Бахмуту російські підрозділи. Також цікавим є донецький напрямок”, –заявив експерт виданню Коментарі.