Українські захисники продовжують звільняти наші землі

 

Так, перспективними для контрнаступу українських воїнів сьогодні є Луганщина, Запорізька область та лівобережна Херсонщина.

Про це розповів військово-політичний оглядач Олександр Коваленко в інтерв’ю українському виданню.

“У нас є три з п’яти перспективних локацій — це Луганщина, тимчасово окупована частина Запорізької області та лівобережна Херсонщина. Це три плацдарми, на яких можуть відбуватися активні дії ЗСУ”, – розповів екперт.

Коваленко додав, що на Донеччині, найімовірніше, ще досить довго триватиме активна оборона.

“А щодо тимчасово окупованого Криму, то про нього ми можемо говорити тільки після того, як вийдемо до адміністративної межі з півостровом”, – сказав оглядач.

Окрім того, Коваленко повідомив, що Західні партнери України розуміють, що Росія прагне затягти війну, а це не вигідно нікому. Тому вони почали передавати більше зброї ЗСУ для якнайшвидшого звільнення всіх територій держави.

“Наші міжнародні партнери зрозуміли, що ця війна не закінчиться найближчим часом через якісь переговори чи визнання Росією того, що вона програла. Всі розуміють, що Росія вже програла і основне її завдання на сьогодні – це затягування конфлікту. А затягування конфлікту не вигідне нікому. Але й з іншого боку, наші міжнародні партнери розуміють, що Україна не піде на будь-які перемовини з Росією, допоки не буде звільнено всі території. Тому вихід виключно один – допомагати Україні якомога скоріше звільняти свої території. Саме це відбуватиметься найближчим часом”, – пояснив оглядач.

“Найближчим часом міжнародні партнери будуть значно збільшувати нам підтримку для того, щоб ми звільнили якомога більше наших територій та й усі наші території якомога скоріше. Це вигідно усім. Ця підтримка – ми бачимо розширену номенклатуру, як збільшується постачання озброєння”, – додав Коваленко.

Водночас він зазначив, що в разі готування Росією нового наступу він обернеться для неї фіаско, якщо ЗСУ отримають необхідне озброєння.

“Росія дійсно може готуватися до наступальних дій. Вона може почати якусь масштабну мобілізацію. Вона може затягувати цей конфлікт. Але якщо (в України – ред.) буде відповідне озброєння у відповідній кількості, то будь-який наступ Росії обернеться для неї фіаско: контрнаступом Збройних сил України і значно масштабнішими звільненнями наших територій”, – сказав експерт.

Додамо: Триває триста тридцять перша доба російського широкомасштабного вторгнення.
Протягом доби противник завдав 2 ракетних (по цивільній інфраструктурі міста Краматорськ) та 12 авіаційних ударів. Також, здійснив 29 обстрілів з реактивних систем залпового вогню, зокрема, по Нікополю. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ
Противник не відмовляється від своїх загарбницьких планів. Веде наступальні дії на Бахмутському, Авдіївському та Запорізькому напрямках, нарощує інтенсивність застосування авіації. На Куп’янському, Лиманському, Новопавлівському та Херсонському напрямках веде оборону.
Республіка білорусь продовжує надавати всебічну підтримку російській агресії. Окрім спільних навчань повітряно-космічних сил російської федерації та військово-повітряних сил і військ протиповітряної оборони республіки білорусь, на території білорусі триває підготовка російських підрозділів.
Противник посилює режимні заходи на тимчасово захоплених територіях Запорізької області. Зокрема, у місті Мелітополь оголошено про заборону перетинати блокпости навколо населеного пункту з 1 березня без спеціальних перепусток, які можна отримати у так званій комендатурі тільки після надання своїх персональних даних.
Триває мобілізація на тимчасово окупованій території Луганської області. Так, у окупаційній адміністрації Алчевська підготовлено чергові списки для поповнення втрат у живій силі російських загарбників, зокрема, і за рахунок співробітників так званого МНС.
Авіація Сил оборони України протягом доби завдала 14 ударів по районах зосередження ворога та 3 – по позиціях зенітно-ракетних комплексів. А українські ракетники та артилеристи уразили пункт управління, 2 райони зосередження і склад боєприпасів окупантів.