Саміт Кримської платформи проведуть не просто так. За його результатами запрацює повноцінний офіс платформи, до якогом мають долучитись міжнародні партнери.

Його роботу розпочнуть лідери держав, які приїдуть на саміт. Про це заявив заступник глави Офісу Президента Ігор Жовква.

Жовква розповів, що кожного партнера, який приїде на саміт, проситимуть долучитись до платформи у різних форматах.

Чи це експертне залучення, чи обмін інформацією, чи фінансова допомога. Ми хочемо, щоб у кожному уряді або офісі керівника держави була окрема посадова особа, до портфоліо якої входили б питання діяльності Кримської платформи,– зазначив політик.

Він додав, що влада вже домовилась про таких представників з деякими країнами.

Офіс працюватиме у режимі 24/7. Він спостерігатиме за ситуацією в окупованому Криму з правами людини, економікою, екологією тощо.

Жовква наголосив, що президент Володимир Зеленський кілька разів намагався порушити питання деокупації Криму на міжнародних майданчиках, але безрезультатно. Тому й виникла необхідність створення платформи.

Чиновник зазначив, що стратегію деокупації Криму прийняли лише на 7 році після початку російської агресії. Він додав, що у цій стратегії вагома частина стосується зовнішньополітичних зусиль.