Журналіст і телеведучий Олесь Доній наголосив в статті, опублікованій виданням Главред, що Петро Порошенко явно зацікавлений в тому, щоб не допустити свого кримінального переслідування – адже в Україні «телефонне право» як і раніше діє як в судовій, так і в правоохоронній системі.

Разом з тим політолог вважає, що нинішня українська влада вирішила піти на компроміс з п’ятим президентом.

Зацікавлені в такому варіанті обидві сторони. Інтерес Порошенка в даному випадку зрозумілий. У свою чергу інтерес влади полягає в тому, що вона хоче продовжувати переговори в нормандському форматі з подальшою реалізацією «формули Штайнмайера». Для цього потрібно щоб в Україні як мінімум ослабли громадські протести, пов’язані з націоналістичними і ультраправими організаціями.

У Порошенка досі є серйозний вплив на дані організації. Підтвердженням цьому служить той факт, що після недавнього сплеску активності протести призупинили, хоча влада продовжує готуватися до саміту в нормандському форматі.

Разом з тим, Петро Порошенко є досить богузливою натурою. Якщо він відчує реальну небезпеку для себе, то знову може використовувати вуличні протести як інструмент для тиску на владу.