Замовчування ситуації з масовою видачею жителям Закарпаття паспортів Угорщини призведе лише до погіршення ситуації. Угорській владі, які фактично почали шантажувати Україну, необхідно адекватно відповісти.

Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука. «Надсилати консула? Є сумніви ?! Дипломат грубо порушує норми поведінки та повинен бути покараний за це. Досить загравати з угорською владою, яка публічно і грубо зневажає закони України », – написав на своїй сторінці в соціальних мережах Георгій Тука, реагуючи на скандал.

Популярне: “Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

За його словами, влада Угорщини не вибачилася, не запропонувала пошук шляху до розуміння, а фактично почала шантажувати Україну. «Реакція на дії шантажиста повинні бути однозначними: всі дипломатичні установи, що діють на території України, повинні дотримуватися українського законодавства», – зазначив Георгій Тука.

За його словами, замовчування ситуації призводить лише до її погіршення. А в України вже є маса таких сумних прикладів. «Крим, в якому багато років лунали російські паспорти," бурштинова народна республіка "," евробляхи "," блокада ім. Семенченко "," російські голуби миру "… імпотентна позиція влади призводить до неминучого погіршення стану безпеки держави», – заявив заступник міністра.

Як повідомлялося раніше, 19 вересня Укрінформ опублікував відео, на якому зафіксовано момент видачі громадянам України у консульстві Угорщини в Береговому угорських паспортів. Процедура супроводжувалася келихом шампанського на честь отримання другого громадянства та інструкціями — не повідомляти про отримання документів українській владі. При цьому громадяни України вголос присягали на вірність Угорщині.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що консул Угорщини, який фігурує на відео з роздачею українцям угорських паспортів, не залишиться в Україні.

«Є дві опції: або угорці його (консула — ред.) просто забирають, чітко визнаючи, що він робив, і це найбільш конструктивний сценарій… або він поїде до Будапешта сам», — заявив Клімкін.