Канцлер Німеччини Ангела Меркель на переговорах з президентом України Володимиром Зеленським 12 липня говоритиме про те, якими будуть відносини двох країн після зміни влади в Німеччині у вересні.

Про це розповів в ефірі програми “Сьогодні День” на телеканалі “Україна 24” журналіст Іван Яковина.

“Думаю, Меркель у цій розмові із Зеленським буде, що називається, здавати справи і якимось чином готуватиме його до того, що йому доведеться мати справу з новим або новою канцлером. Треба розуміти, що зараз мінімум три людини претендують на те, щоб стати наступним канцлером Німеччини. Тому Меркель не зможе познайомити Зеленського особисто з цією людиною. Але, я думаю, вона зможе розповісти Зеленському, чого ж очікувати від кожного з цих людей і як Зеленському вибудовувати відносини з кожним з них. Думаю, це буде недаремна інформація для українського лідера”, – зазначив журналіст.

Нагадаємо, раніше прес-секретар президента Сергій Никифоров повідомив, що президент України Володимир Зеленський під час робочого візиту 12 липня до Німеччини обговорить із канцлером Ангелою Меркель посилення ролі Німеччини в “нормандському форматі”, припинення війни на сході України, будівництво газопроводу “Північний потік-2” і двостороннє економічне співробітництво.

“Говоритимуть про посилення ролі Німеччини в “нормандському форматі”, про роль Німеччини у встановленні миру на Донбасі. Зеленський також обов’язково наголосить на важливості припинення будівництва “Північного потоку-2″. Він везе аргументи, які мають переконати приймаючу сторону у тому, що цей газогін шкодить як Україні, так і країнам Європи”, – заявив Никифоров на брифінгу для ЗМІ в п’ятницю, 9 липня.

Він додав, що “Зеленський планує обговорити з Меркель енергетичну безпеку, реформування вугільної промисловості та підвищення енергоефективності виробництв. Сторони обговорять економічне співробітництво, оскільки Німеччина – один із ключових партнерів України у світі і перший партнер у Європі за товарообігом”.

Також, за словами Никифорова, “однією з важливих тем розмови Зеленського і Меркель стане деокупація Криму та участь Німеччини в саміті “Кримської платформи” в Києві”.