Мінські угоди щодо Донбасу можна змінити. Вони не мають характеру міжнародного договору і взагалі не обов’язкові до виконання, як помилково вважають деякі. Про це розповів віцепрем’єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков в ефірі телеканалу «Україна 24».

«З першого дня перебування в Кабміні я говорив, що Мінські угоди підлягають модернізації. Це нормально, тут немає ніякого страху, ніякого шоку. Ми визнаємо: так, вони є, треба на них спиратися, тому що це політико-дипломатичні домовленості, вони не мають характер міжнародного договору або юридичного документа. І якесь помилкове трактування, що вони нібито обов’язкові, тому що Радбез ООН резолюцію по них виніс – він їх схвалив, але ніякого чинника зобов’язання ці документи не несуть. Це, наприклад, не Будапештський меморандум, не Договір про дружбу України з Росією, який наші сусіди зобов’язані були виконувати та порушили брутально», – пояснив він.

Резніков вважає, що зміни в Мінських угодах підлягають обговоренню.

«Сісти чесно за столом, обговорити, що не спрацює ніколи, що помилково було сформульовано або невірно витлумачено, і домовитися дати їм нову редакцію. Історія знає приклади – Дейтонська угода по Югославії мала 15 поправок», – зазначив він.