Омбудсмен з прав людини Людмила Денісова виступає не на захист людських прав, а прав олігархів.

 

Таку заяву зробив секретар РНБО Олексій Данілов у інтерв’ю “Радіо Свобода”.

Він зазначив, що у нього виник когнітивний дисонанс через захист олігархів на фоні урегулювання їх статусу на законодавчому рівні.

“Кожного дня є знущання Російської Федерації відносно громадян України. Чому ж пані Денисова не відправляє (листи з протестом, – ред.) … кожного дня в ті інституції, в які вона мала б відправляти? Її турбують олігархи? Вони турбуються за олігархів?!”, – емоційно сказав Данілов.

Секретар РНБО підкреслює, що кожен раз в Україні починається підійматися ґвалт на захист олігархів, коли президент Володимир Зеленський підіймає питання урегулювання цього питання.

“Люди добрі, ну що ж таке? Від чого ви їх ще будете захищати? От від чого ви хочете захистити олігархів? Якщо ви побачите, чи є в жодній партії напис в програмних речах “захист олігархічної економіки” то ви побачите, що цього немає. Так навіщо ви це робите А яких людей це взагалі стосується?”, – вдається в питання Данілов.

На слова журналістки про те, що Ренат Ахметов називає себе нині інвестором Данілов відповів, що будь-хто може говорити все, що завгодно. Коли буде в другому читанні і буде підписаний закон, там будуть підписані критерії, що таке олігарх.

“Ми будемо розуміти, хто є інвестор, хто є олігарх, чи є монополії, чи є впливи. Один із депутатів зараз ображається, що от Олексій Мячеславович (Данілов О.М. – ред.) каже у Верховній Раді. Так Олексій Мячеславович там був – він знає ваше життя! Ну, поводьте себе чемно. Ну, припиняйте один одного, скажемо так, дурити. І якщо хтось каже, що олігархічні гроші не впливають на рішення депутатів. Ну, це смішно!”, – сказав секретар.

Варто також зазначити, що Експерт з конституційного права Богдан Бондаренко вважає, що в гру навколо деолігархізації активно вступив спікер Ради — Дмитро Разумков.

“Він направив проєкт закону до Венеціанської комісії. Це організація, яка дає висновок щодо відповідності законодавчих актів європейським нормам. І хоч її висновки є рекомендаційними, в демократичних країнах до них прийнято прислухатися, — підкреслює Володимир Манько. — У фракції “Слуга народу” незадоволені такими діями спікера, тому що перед цим просили Разумкова почекати, і направити в комісію вже прийнятий у другому читанні повноцінний закон. Але Разумков зробив по-своєму “.

Якщо негативний висновок від комісії надійде перед другим читанням, то це означає, що законопроєкт повинен бути або істотно змінений, або відхилений. Але, оскільки висновок є рекомендаційним, його можуть просто проігнорувати і проголосувати за закон, пояснює експерт.

“Торпедуючи” деолігархізацію “(навмисно взято в лапки) від президента, Разумков підсилює власну самостійну лінію в середині влади, а також демонструє потенційним спонсорам свою спроможність. У разі провалу “деолігархізації” дуже в незручному становищі опиниться сам її ініціатор. Можна спрогнозувати навіть початок напіврозпаду, а потім і розпаду монобільшості, що призведе до дострокових парламентських виборів навесні 2022, — каже Володимир Манько.

У разі ж провалу законопроекту, вони будуть коригувати інформаційну політику в інтересах інших осіб. Поки ж вони спостерігають за грою і роблять свої ставки “.