Президент Володимир Зеленський повідомив, що призначив двох суддів Конституційного суду за своєю квотою. Про це він сказав 26 листопада під час пресконференції в Києві.

Таким чином Зеленський відповів на питання щодо «посадок», обіцянка яких була частиною його передвиборчої кампанії.

«Ми почали судову реформу, її ніхто не починав. Це велика боротьба з суддями, є нормальні судді, але є, на жаль, те, що є також. Ми почали цю реформу очищення судів. Ви бачили, яка криза була з Конституційним судом. До речі, я призначив двох – все-таки ми перемогли цей момент, ми його переламали – двох нових суддів від президента України до Конституційного суду з семи, що ми обрали», – сказав він.

На сайті Президента розміщені відповідні укази №№ 596/2021 та 597/202, які свідчать про те, що Президент України призначив Оксану Грищук та Олександра Петришина на посади суддів Конституційного Суду України.

Нові судді замінили звільнених раніше Олександра Тупицького та Олександра Касмініна. Кандидатури було відібрано за результатами конкурсу. Серед кандидатів були експерти ОБСЄ, судді, члени ЦВК, науковці та адвокати.

“Семеро з них були визначені конкурсною комісією як найбільш гідні та професійні. За результатами проведених співбесід Володимир Зеленський визначив найбільш професійних”, – йдетьсяу повідомленні ОП.

Зауважимо, Олександр Петришин є президентом Національної академії правових наук. Оксана Грищук – професорка Львівського національного університету Івана Франка.